V úvodním kole svěřenci trenéra Miroslava Tůmy narazili na silné a ambiciózní Jakubčovice, s nimiž prohráli v poměru 4:11. Tentokrát si poprvé zahráli doma. V minulosti se stala jejich útočištěm tělocvična v Hradci nad Moravicí, to se však od letošní sezony změnilo.

„Od tohoto ročníku naše domácí zápasy odehrajeme v nové hale vedle opavského zimního stadionu. V uplynulých sezonách jsme hráli na Hradci, teď budeme hrát v Opavě," popisoval Miroslav Tůma.

První utkání na vlastní půdě opavským futsalistům skvěle vyšlo, třebaže po úvodní půli to nevypadalo, že by mělo dojít na vydatné brankové hody. I když domácí výběr měl viditelnou převahu, gólově ji nebyl schopen vyjádřit.

„Od začátku jsme soupeře zatlačili. Orlová hrála zezadu na brejky. Nám se ale nedařilo proměňovat šance. I proto jsme v poločase vedli 3:1 a Orlová byla stále na kontakt," mínil Miroslav Tůma.

Po změně stran však už o vítězi nemohlo být žádných pochyb. Ferram se totiž začal trefovat do černého. „Prolomili jsme střeleckou nemohoucnost. Soupeř rezignoval a my si došli pro zasloužené vítězství," komentoval.

Ústředními postavami opavské výhry se stalo bratrské duo Krčmaříků. Starší Lukáš nasázel pět a Michal čtyři branky. Právě tato dvojice patří k největším oporám nejlepšího futsalového celku z Opavska. Další tým z opavského okresu divizi anebo vyšší soutěž nehraje.

„Máme spoustu mladých kluků. Některé i z ročníku narození 2000. Právě ty se nám povedlo nakombinovat s těmi staršími a zkušenějšími hráči, k nimž se řadí právě bratři Krčmaříkovi, Honza Žurek nebo třeba Jirka Majewski. Ti hrají velký fotbal, ale nyní je zimní přestávka, takže mají na futsal dostatek času. Řada kluků tento sport navíc bere jako vhodný doplněk právě k velkému fotbalu," posunul se dále Miroslav Tůma.

Ambice jeho týmu nejsou malé. Rád by si vybojoval postup mezi nejlepších osm celků soutěže. „Letos v divizi platí trochu jiný hrací systém. Hraje se jednokolově a následně se tabulka rozdělí na dvě části. Prvních osm mužstev postupuje do play off, zbytek hraje o umístění od devátého místa dolů. My bychom určitě chtěli do play off," uzavřel kouč opavského Ferramu.

Ferram Opava - Oscarol Orlová 11:2 (3:1)
Branky Opavy: L. Krčmařík 5, M. Krčmařík 4, J. Žurek, Kremer
Opava: Valík - A. Černohorský, D. Žurek, Majewski, J. Žurek, M. Krčmařík, L. Krčmařík, Kremer