„Momentálně mají kluci volný program. Připravovat se začneme až v září, protože soutěž letos vypukne později. Začít by se mělo někdy v říjnu, kdy postupně končí velké fotbaly," řekl na úvod trenér Ferramu Miroslav Tůma.

Dlouhá futsalová pauza se neobešla bez problémů. Potíže totiž panovaly v souvislosti s naplněním divizní skupiny F. „Dlouho se nevědělo, kdo a kolik týmů bude v divizi příští ročník působit, ale nyní už víme, že by do soutěže mělo zasáhnout deset mužstev. Až následující dny ale plně ukážou, o které celky půjde," posunul se dál zkušený futsalový stratég.

Problém tkvěl v tom, že nikdo ze severní Moravy nechtěl jít do druhé ligy. Z ní ale odpadl celek Vítkovic, který putuje právě do divize.

Pak jsme řeč přesunuli na téma posílení či případné oslabení kádru Ferramu, ale výraznou obměnu mužstva bychom podle slov Tůmy čekat neměli: „K velkým změnám by nemělo dojít. Nikoho nového nemáme a stejně tak není nikdo, kdo by měl u nás skončit. Jediným otazníkem je pro nás Lukáš Krčmařík, který se dlouhou dobu připravoval s fotbalovým Slezským FC a nakonec zamířil na hostování do třetiligového Hlučína. Uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne."

Dlouholetý šéf opavské lavičky přemýšlí o posílení realizačního týmu Ferramu. „Rád bych, aby nás bylo víc a měl jsem po ruce člověka, který by mi se vším pomohl. Už jsem ho i oslovil. Jde o našeho bývalého hráče a věřím, že bude mít chuť spolupracovat. Jeho jméno ale zatím ponechám v tajnosti," vzkázal na závěr tajemný kouč Ferramu Opava Miroslav Tůma.

Jan Šimek