„K utkání jsme cestovali s vědomím, že bychom mohli uspět, protože nás čekalo mužstvo, které nebrání a hraje útočně, což se i projevilo. Diváci, rozhodčí i delegáti tvrdili, že šlo o jeden z nejlepších zápasů, jež v letošní divizi viděli,“ řekl na úvod trenér Ferramu Opava Miroslav Tůma.

V 7. minutě se ujali vedení v zápase domácí, ale krátce nato prostřelil vyběhnuvšího gólmana Žurek a vyrovnal. Tentýž hráč pak ke smůle Opavských nastřelil břevno domácí svatyně. Pak se Baracudě povedla rychlá akce po pravé straně hřiště, kdy jeden z Jakubčovických nekompromisní ranou orazítkoval tyč, od které se míč odrazil přesně na nohu jeho spoluhráče, který neměl problém poslat balon do sítě za bezmocného Martina Prášila.

Minutu před koncem první půle však běžel Šrom sám na gólmana a srovnal na 2:2. Ve druhé polovině se střídaly šance na obou stranách, ale vynikali především oba gólmani. Hlavně v úvodu druhého poločasu domácí zle zatápěli hostující obraně a brankář Prášil se musel hodně ohánět.

Než se Ferram znovu dostal do tempa, Baracuda dvakrát udeřila a vypracovala si dvoubrankový náskok – 4:2. Opava ale nesložila zbraně a díky druhému zásahu Šroma se nejprve dostala na dostřel soupeři a po krásné individuální akci Bartošáka, který si pohrál s jedním z protihráčů a razantním bodlem zakončil, se mohla potřetí v zápase radovat z vyrovnání.

V koutku duše mohli svěřenci stratéga Tůmy dokonce pomýšlet na vítězství, ale přečíslení tři na jednoho do zdárného konce nedovedli.

„S remízou jsem spokojen, nastoupili jsme sice v okleštěné sestavě, s pouze šesti hráči do pole, ale kluci zamakali a podali jeden ze svých nejlepších výkonů. Domácí více drželi míč a stříleli nebezpečně ze všech pozic, na druhé straně více gólových šancí jsme si vytvořili my. Proto si myslím, že je remíza spravedlivá pro obě strany,“ zhodnotil zápas kouč Ferramu Tůma.

Baracuda – Ferram Opava 4:4 (2:2)
Branky Ferramu: J. Šrom 2, Žurek, Bartošák
Ferram Opava: M. Prášil – Žurek, Bartošák, Schreier, J. Šrom, J. Prášil, Holubec

Jan Šimek