Hoštické derby bez vítěze, Ferram čepoval dvanáctku

Opavsko – Futsalový krajský přebor pokračoval dalšími zápasy v ostravské hale Varenská, kde se utkal výběr Velkých Hoštic v derby s malohoštickými Medvědy a Kopřivnicí. Velké derby skončilo smírně, s Kopřivnicí Velké Hoštice padly.

30.1.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Velké Hoštice měly do derby raketový nástup a už po dvanácti minutách vedly 3:0, když dva góly vstřelil Wedlich a další přidal Čavera. Malohoštičtí ale stačili snížit ještě do konce prvního poločasu na rozdíl dvou branek a krátce po změně stran srovnali na 3:3.

Pak vrátil Olympii vedení Šimeček, ale Malé Hoštice hned vzápětí opět vyrovnaly. Šimeček však opět poslal svůj tým do vedení a za Medvědy stihl minutu před koncem upravit na 5:5 Martiňák. Rozhodnout mohl Wedlich, jenže devítimetrový trestný kop napálil jen do tyče Medvědí svatyně a utkání tak skončilo remízou.

Olympia 1984 Velké Hoštice – Medvědi Malé Hoštice 5:5 (3:1)
Branky: Wedlich 2, Šimeček 2, Čavera – M. Malohlava 3, P. Martinák, Bořucký.

S druhým mužstvem tabulky svedli futsalisté Velkých Hoštic vyrovnaný zápas. Po osmi minutách šli do vedení domácí, ale na jejich branku odpověděl ve 13. minutě po pěkné individuální akci Wedlicha Pisklák.

Pak se střídaly šance na obou stranách, ale další gól padl až ve druhé půli, kdy se prosadila Kopřivnice. Hosté mohli vyrovnat, jenže slibné příležitosti Wedlicha, Šimečka nebo Skalíka ke gólu nevedly.

FU Kopřivnice – Olympia 1984 Velké Hoštice 2:1 (1:1)
Branka Olympie: Pisklák
Olympia: Vitásek, Trušina, Pisklák, Trebichalský, Novák, Šimeček, Čavera, Skalík, Wedlich

Futsalisté opavského Ferramu
v sobotu v Hradci nad Moravicí sestřelili dvanácti góly výběr frýdecko-místeckého United. Po vyrovnané první půli Opava o svém vítězství rozhodla ve druhém poločase.

„Čekal nás boj o třetí místo. Frýdek měl v tabulce jen o tři body méně a dva zápasy k dobru. Věděli jsme, že to nebude lehké a navíc nám ze sestavy vypadli tři zranění hráči. Zapracovali jsme dva nováčky Mrůzka a Krejzu, kteří se s týmem brzy sehráli," řekl na úvod kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Do vedení šli Frýdečtí, ale Opava se nezalekla a třemi góly skóre otočila. Na poločasových 4:2 pak uzavřel Vaněk. „Měli jsme stálou převahu. Soupeř v podstatě jen bránil a hrál na protiútoky. Pořád jsme vedli a postupem času se z utkání stala naše exhibice," pokračoval Tůma.

V závěru utkání už hráči United úplně rezignovali a Ferram si na palubovce dělal doslova, co chtěl. Poslední slovo měl Lukáš Krčmařík, který svým hattrickem upravil na hrozivých 12:4.

Ferram Opava – United Frýdek-Místek 12:4 (4:2)
Branky: L. Krčmařík 3, Holubec 2, J. Vaněk 2, Krejza 2, Mrůzek, Černohorský, Bartošák
Ferram Opava: Šebesta – Maloch, Holubec, L. Krčmařík, Bartošák, Vaněk, Černohorský, Krejza, Mrůzek. Trenér Miroslav Tůma

Autor: Redakce

30.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.