Během neděle se totiž týmu povedlo dořešit poslední věci ohledně angažování bývalého útočníka Slezského FC Zbyňka Pospěcha.

„Ano, mohu to potvrdit. Papírové záležitosti se podařilo doladit, hráče jsme registrovali a nyní nic nebrání tomu, aby se v našem dresu objevil už v příštím utkání, kdy se doma utkáme s Kopřivnicí," komentoval kouč opavského Ferramu Miroslav Tůma.

Jeho celek po prohře v Hukvaldech v poměru 3:6 potřebuje hráčskou vzpruhu. Jestliže ještě v duelu s orlovským Oscarolem táhlo mužstvo za vítězstvím bratrské duo Krčmaříků, proti Hukvaldům už nastoupil pouze Lukáš a zápas s kopřivnickým soupeřem s největší pravděpodobností zůstane zmíněným rodem zcela nepoznamenán.

„Michal nám ve zbytku sezony nepomůže, jelikož na několik měsíců odcestuje do zahraničí. Lukáš si poranil kotník a nevíme, kdy se stihne dát do pořádku. Posilu v podobě Zbyňka Pospěcha jsme skutečně velmi potřebovali," pokračoval.

Lukáš Krčmařík přitom chytil velmi slušnou formu. Do sítě Orlové nasázel hned pět branek a v zápase s Hukvaldy si připsal na konto hattrick. Bohužel pro Ferram ani tento gólový zápis na bodový zisk nestačil, Opavští totiž nakonec prohráli 3:6. „Lukáš hrál dobře, ale šancí měl ještě víc. Ne všechny je však proměnil," líčil dále Miroslav Tůma.

Hostující výběr nezačal vůbec špatně. Během třinácté minuty vedl 2:1, mezi šestnáctou a osmnáctou minutou se však dopustil několika zbytečných individuálních chyb a v poločase tak rázem platil stav 4:2.

Zkraje druhé půle sice Opavané opět zásluhou Lukáše Krčmaříka snížili, ale po dalších hrubkách Hukvaldy vstřelily pátý a šestý gól, čímž tak definitivně rozhodly. „Za výkon z prvního poločasu si domácí vítězství určitě zasloužili. Byli stoprocentně produktivní, naopak my jsme neproměňovali šance a dopouštěli se individuálních chyb," uzavíral kormidelník Ferramu.

Jak už bylo zmíněno výše, další utkání Opava odehraje v neděli 4. prosince. Od 16.15 se v hale Slezského gymnázia utká s jedním z nejlepších celků soutěže FU Kopřivnice, která si v minulém kole poradila i s ambiciózními Jakubčovicemi.

Hukvaldy - Ferram Opava 6:3 (4:2)
Branky Opavy: L. Krčmařík 3.
Opava: Fišer - A. Černohorský, D. Žurek, Holubec, Majewski, J. Žurek, Teichmann, L. Krčmařík, Kremer, D. Kuzník. Střídal: Valík