Soupeř Opavy od začátku ukazoval své kvality a potvrzoval, že základní část soutěže neovládl náhodou. Hosté se na palubovce haly v Odrách museli opět obejít bez několika klíčových hráčů. Chyběl Tomáš Mičola, Zbyněk Pospěch anebo Adam Černohorský.

Ferram i tak domácímu výběru zdatně konkuroval. Potopily ho však vlastní chyby a nízká produktivita v útoku. „Byť je to lídr divize, určitě se proti němu dá hrát. Futsalisté Jakubčovic byli velmi rychlí a důrazní v osobních soubojích. Bohužel jsme si vsítili dva smolné vlastní góly. To se v takto důležitém zápase zkrátka nemůže stávat. Příležitostí jsme si také vytvořili dost, ne všechny se nám ale podařilo využít," poznamenal trenér opavského celku Miroslav Tůma.

Na výkonu jeho svěřenců se podepsala ještě jedna skutečnost. Někteří hráči totiž měli v nohách přípravná utkání z velkého fotbalu. „Pokoušeli jsme se domluvit na přeložení na pátek nebo neděli, bohužel to nešlo kvůli tomu, že hala v jiných termínech byla obsazena. Řada hráčů si musela plnit fotbalové povinnosti ve svých klubech. Na výkonu se to pak bohužel podepsalo," doplnil kouč.

O prodloužení série bude Ferram usilovat v průběhu nadcházející neděle, kdy Jakubčovice vyzve na palubovce Sportovní haly Slezského gymnázia. Utkání má začátek stanoven na 16.15.

Jakubčovice – Ferram Opava 7:4 (5:2)
Branky Opavy: L. Krčmařík, Hoza, D. Žurek, J. Tůma
Opava: Fišer – Majewski, J. Tůma, Hoza, D. Žurek, J. Žurek, L. Krčmařík, Rubý