Ještě před výkopem čtvrtfinálového duelu převzala z rukou divizních funkcionářů ocenění pro nejlepšího střelce základní části a nejúspěšnějšího hráče v kanadském bodování opora Ferramu Lukáš Krčmařík. Síť soupeřových branek se mu povedlo rozvlnit hned pětadvacetkrát, k tomu přidal i šest gólových přihrávek.

Proti Kopřivnici se mu však střelecky nedařilo. „Má problémy s kolenem, což ho ve výkonu poněkud limituje. Šance si však stejně jako další hráči vytvořil. Bohužel nám to tam nepadalo. Trefovali jsme brankovou konstrukci. Ve druhé půli jsme domácí snad devět minut drželi na jejich půlce. Byl to podobný zápas, jako když Kopřivnice hrála u nás. Tentokrát jsme ovšem měli větší smůlu my," komentoval trenér Opavy Miroslav Tůma.

I když první bitvu jeho svěřenci prohráli, čtvrtfinálová série, která se hraje na dva vítězné zápasy, ještě ztracena není. „Chyběli nám Pospěch, Rubý nebo Hoza, které neuvolnily fotbalové kluby. Vidím to tak, že šance jsou vyrovnané. U nás doma jsme zatím neprohráli. Věřím, že kopřivnické futsalisty zdoláme a sérii vrátíme do Kopřivnice," připojil kouč opavského celku.

Druhé čtvrtfinálové klání se na palubovce Sportovní haly Slezského gymnázia odehrajev neděli 12. února od 16.15, případný třetí zápas by se v Kopřivnici hrál v pátek 17. února se začátkem v 18.45.

FU Kopřivnice – Ferram Opava 4:0 (2:0)
Opava: Fišer – Majewski, J. Tůma, A. Černohorský, L. Krčmařík, D. Žurek, J. Žurek, Holubec, Teichmann