Ten skóroval v průběhu prvního poločasu po narážečce s Janem Žurkem. Hosté na půdě favorita museli nastoupit v pozměněné sestavě i s dorostenci. Chyběl nejlepší střelec Lukáš Krčmařík a také Majewski.

„V prvním poločasu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Zkraje toho druhého jsme však neproměnili několik tutovek. Na 5:2 Jokerit zvýšil až v osmatřicáté minutě, načež dal další dvě branky. Výsledek je pro nás velmi krutý," usuzoval trenér Ferramu Miroslav Tůma.

Jeho výběr se musel vypořádat také se speciálními podmínkami. „V této kopřivnické hale se hraje také házená. Hráči používají lepidlo, které je i na palubovce. Balon pak strašně lepí a zadrhává se," mínil dále.

Další utkání Opava sehraje během nadcházející neděle od 16.15 hod. ve Sportovní hale Slezského gymnázia proti Novému Jičínu. K dispozici možná bude i nová akvizice. Comeback plánuje současný hráč ostravského Baníku Tomáš Mičola.

„Říkal mi, že by chtěl už příště hrát. Je to velký návrat. Tomáš za nás v minulosti nastupoval. Naposledy před zhruba pěti nebo šesti lety," uzavřel Miroslav Tůma.

Jokerit Kopřivnice – Ferram Opava 7:2 (2:2)
Branky Opavy: J. Tůma, Z. Pospěch
Opava: Fišer – A. Černohorský, D. Žurek, J. Tůma, J. Žurek, Teichmann, Kremer, Z. Pospěch, Valík