Tým trenéra Miroslava Tůmy se v pátek ve třetím utkání série představil v kopřivnické hale. Oproti předchozímu klání však byl citelně oslaben. Chyběl totiž klíčový činitel posledního vítězství Tomáš Mičola, jeho útočný parťák Zbyněk Pospěch a na poslední chvíli ze sestavy vypadl také Adam Černohorský.

Po hrůzostrašné tříminutovce první půle hosté třikrát inkasovali a vyhlídky na semifinále byly dost špatné. „Naštěstí do přestávky jsme stihli vyrovnat i díky dvěma brankám Lukáše Krčmaříka. Ten se opět střelecky chytil a táhl naše mužstvo," popisoval kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Během druhé půle se Opavanům zápas povedlo otočit. Jednu branku vsítil i brankář Dalibor Fišer, který svůj kopřivnický protějšek nachytal lobem přes celou palubovku. Domácí brzy zkusili hrát power-play a Opava dvěma góly do prázdné svatyně stvrdila svůj postup.

Na definitivní potvrzení příštího protivníka si ovšem budou muset ještě počkat. „V týdnu nám to bude potvrzeno. Zatím to vypadá, že se utkáme s lídrem základní části z Jakubčovic. Tato klání jsou vždy velmi vypjatá. Hráči se totiž znají z nižších fotbalových soutěží a ve vzájemných soubojích ze sebe vydávají maximum.

Hrát by se však mělo v sobotu, což je pro nás nejhorší možný termín, protože spousta hráčů si musí plnit povinnosti ve velkém fotbalu. Snad se nám to podaří přeložit na pátek nebo neděli. Zatím o tom není rozhodnuto," mínil na závěr opavský trenér.

FU Kopřivnice – Ferram Opava 5:8 (3:3)
Branky Opavy: L. Krčmařík 3, Rubý 2, D. Žurek, Hoza, Fišer.
Opava: Fišer – Majewski, Hoza, L. Krčmařík, D. Žurek, Rubý, J. Žurek, J. Tůma