„Jako v každém derby jsme očekávali futsal nahoru dolů, ale domácí hráli dost zezadu, což nás vyvedlo z míry, ale postupně jsme si na jejich hru zvykli," poznamenal kouč opavského Ferramu Miroslav Tůma. Už v 6. minutě se hosté dostali do vedení, když si M. Krčmařík efektně narazil s J. Prášilem a Ferram vedl. Opavští útočili do plných a po dlouhém výhozu Vrány přes celé hřiště se z voleje parádně trefil podruhé v zápase M. Krčmařík – 0:2.

„Místo toho, abychom se uklidnili, jsme začali zbytečně divočit a soupeře těsně napadat. Nehráli jsme po taktické stránce dobře, což se projevilo na průběžném výsledku," pokračoval v rozboru utkání hostující kouč. Ve 12. minutě se ale s velkou dávkou štěstí trefil přímo z rohového kopu Mosler, a postaral se tak o kontaktní gól. Uběhlo sotva šest minut a v Malých Hošticích bylo vyrovnáno, když se prosadil Pavelka.

„O přestávce jsme si řekli, že se musíme trochu zatáhnout a nehonit se tak naivně dopředu, což nám vycházelo a nakonec jsme se štěstím vydřeli vítězství," dodal Miroslav Tůma. Po změně stran šel Ferram znovu do vedení, když hattrick zkompletoval agilní M. Krčmařík, jenže vedení hostujícího celku mělo jepičí život, když krátce nato neproměnili Opavští přečíslení tři na jednoho a z následného brejku srovnal D. Benek.

Hosté ve zbývajících minutách bušili do defenzivy Medvědů, která padla až v poslední minutě, kdy Balloka v brance domácích překonal J. Šrom a rozhodl o vítězství opavského Ferramu. „Šlo o remízový zápas, šance byly na obou stranách, ale Opava holt proměnila o jednu více," pokrčil rameny jeden z domácích futsalistů David Benek.

Medvědi Malé Hoštice – Ferram Opava 3:4 (2:2)
Branky: Mosler, Pavelka, D. Benek – M. Krčmařík 3, J. Šrom

Medvědi Malé Hoštice: Ballok – D. Benek, Martiňák, Mosler, Koneczný, E. Klinger, D. Klinger, Chřibek, Kara, Pavelka. Trenér: Rostislav Klinger
Ferram Opava: Vrána – J. Prášil, Žurek, Maloch, M. Krčmařík, Vaněk, Schreier, J. Šrom. Trenér: Miroslav Tůma

Jan Šimek