FUTSAL: Medvědi Malé Hoštice - Parlament Ostrava 1:5

Malé Hoštice - Futsalovou divizi F dělí od jejího konce pouhé jediné kolo, a to rozhodne o tom, které týmy sestoupí a které zůstanou v ní i pro příští rok. Pokud by sestup opravdu čekal na poslední tři nejhorší týmy, odnesli by to právě Medvědi, kteří v pátek podlehli Parlamentu Ostrava 1:5.

19.3.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník/Michal Bílek

„Věděli jsme, že je to pro nás velmi důležitý zápas a že může o spoustě věcí rozhodnout,“ přiznává opora Medvědů Jakub Černý. „Jenže vstup do utkání se nám vůbec nepovedl, hráli jsme málo aktivně a všude jsme byli pozdě. Nevím, čím to bylo, ale jakoby se nám vůbec nechtělo hrát a samozřejmě jsme na to doplatili,“ říká smutně Jakub Černý.

První branky Ostravy byly jako přes kopírák. Medvědi, kteří byli jasně horším mužstvem, nezvládali bránit protiútoky soupeře a často z nich inkasovali. Katastrofální první poločas skončil 5:1 pro Ostravu.

„Trenér nás samozřejmě vůbec nechválil, byl velmi zklamaný z toho, jak špatný výkon jsme podali, a přitom jsme věděli, že je to klíčový zápas. Všichni v kabině byli smutní a nechápali, co se vlastně stalo,“ popsal dění v kabině Černý.

Druhý poločas už byl v podání Medvědů o něco málo lepší a ti si vytvořili také pár slibných příležitostí, které však nedokázali, krom jedné, dotáhnout do zdárného konce. Jediným světlým okamžikem byla akce Harazima s Buchvaldkem, kteří vyrazili do protiútoku, skvělou narážečkou si vyměnili míč a posledně jmenovaný pak následně uklidnil balon do sítě.

Žádné další zdramatizování už Parlament Ostrava nedovolil, a Medvědům se tak jejich záchranářské práce výrazně zkomplikovaly. „V druhém poločase jsme se sice zlepšili, ale pořád to bylo hodně špatné a vyhrát jsme si ani nezasloužili.

Víme, že je to hodně složité, a že pokud budou sestupovat tři týmy, tak nás to nemine. My se však nevzdáváme a víme, že za týden proti Jeseníku musíme uspět, což je také náš cíl,“ shrnul Jakub Černý.

Medvědi Malé Hoštice - Parlament Ostrava 1:5 (0:5)
Branka Medvědů: Buchvaldek
Medvědi: Čubok – Ondřej Černý, Kurka, Jakub Černý, Buchvaldek, Benek, Harazim, Režnar

Petr Večeřa

19.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.