Malé Hoštice, posilněné výhrou z minulého kola proti C.i.p. Ostrava, nastupovaly proti supersilnému Frýdku-Místku, který se v tabulce nacházel nad nimi a bojoval o vylepšení své stávající pozice v tabulce.

„Zápas se pro nás od začátku nevyvíjel zrovna nejlépe, nehráli jsme špatně, ale poměrně rychle jsme prohrávali 2:0 a cítili, že soupeř je o něco rychlejší a s míčem si lépe rozumí,“ líčil první minuty obránce domácích Jakub Černý.

Malé Hoštice se však nevzdávaly a silného soupeře zaskočily krásnou akcí, kdy kombinace dva na jednoho zakončoval velmi pohotově Martiňák. Hosté však po pár minutách svůj náskok opět navýšili, ale ani to neodradilo malohoštické Medvědy od toho, aby se pokusili ještě závěr první půle zdramatizovat.

Do krásného úniku se dostal domácí Baranek a snížili na 3:2. Konec poločasu nakonec patřil Frýdku, který přidal další branku a do kabin tak mohl odcházet spokojenější.

„Myslím si, že první poločas byl hratelný, měli jsme dost šancí, ale hodně jsme je zahazovali, možná jsme měli ještě kopat penaltu, ale rozhodčí nám ji nakonec neuznal,“ litoval obránce Černý.

Druhý poločas už tak vyrovnaný nebyl. Domácí sice hned v úvodu opět snížili na rozdíl jediné branky, když si Martiňák narazil s Černým a dal už svou druhou branku v zápase, ale od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo.

„Ve chvíli, kdy nám dali na 5:3, přestali jsme hrát, naše hra se zpomalila a oni byli mnohem více futsaloví. Museli jsme riskovat, ale nevyšlo nám to,“ komentoval Jakub Černý fakt, že Malé Hoštice ve druhém poločase inkasovaly 7 branek.

Skóre mírně korigoval Harasim, který proměnil obě penalty, které byly na branku soupeře odpískány, ale porážku neodvrátil. „Trenér nám řekl, že jsme si tento zápas prohráli sami, že jsme se zbytečně připravili o dobré šance, ale nedá se nic dělat, nyní se musíme připravit na další zápas, který se bude hrát už v úterý,“ tlumočil slova svého trenéra obránce Malých Hoštic Černý.

Medvědi Malé Hoštice - United Frýdek-Místek 5:11 (2:4)
Branky Medvědů: Baranek, Martiňák 2, Harasim 2
Malé Hoštice: Čubok – Harasim, Baranek, Trupl, J. Černý, Šafarčík, Martiňák, Režnar

Petr Večeřa