FUTSAL: Medvědi prohráli, Ferram nasázel šest branek

Malé Hoštice, Opava - Futsalisté Malých Hoštic na vlastní palubovce odešli po velké futsalové bitvě s favorizovaným Brušperkem nakonec poraženi. Ferram otočil zápas se Zvěřáky.

9.2.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Medvědi Malé Hoštice - Brušperk 4:6 (3:4)

Malé Hoštice svého soupeře očividně zaskočily, když se hned v úvodu střetnutí ujali vedení 2:0. Odpověď hostů však na sebe nenechala dlouho čekat, když během pěti minut srovnali skóre. Medvědi vedli do konce poločasu ještě jednou, ale za necelé čtyři minuty už bylo znovu vyrovnáno, tentokráte byl stav zápasu 3:3.

Brušperk ale těsně před koncem první půle vstřelil Malým Hošticím gól do šatny, a do druhého poločasu tak vstupoval s náskokem jedné branky. Domácí celek vedený kapitánem Kurkou ale viditelně přidal a v tabulce druhý Brušperk hodně přitlačil. Odměnou za tlak bylo vyrovnání na 4:4.

Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ale Medvědi nevyužili veliké šance ke skórování, takže nabídli prostor také hostům. Ti naopak branky docílili a patnáct vteřin před koncem zápasu přidali pojišťující gól na 6:4 z jejich pohledu.

„Myslím si, že tento zápas byl celkem vyrovnaný, hlavně tedy na šance. Měli jsme minimálně na bod, ale z výhry se nakonec raduje soupeř. Opět se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“, kdy my jsme svou šanci nevyužili a Brušperk nás potrestal,“ shrnul zápas kapitán domácího mužstva Tomáš Kurka.

Příští zápas nabídne opavské derby mezi Malými Hošticemi a Ferramem Opava. Jak jej vidí kapitán Medvědů? „Ferram je nyní ve formě, čekám zajímavý zápas, už proto, že je to derby, takže bude jako vždy hodně vyhrocené,“ dodal Kurka.

Branky Medvědů: O. Černý, Malohlava, Klinger, Benek
Malé Hoštice: Ballok – O. Černý, Babic, Kurka – Benek, Klinger, Malohlava, Staníček, Martinák

Jan Šimek

Ferram Opava - Zvěřáci 6:4 (1:2)

Na neděli večer do tělocvičny v Hradci nad Moravicí připadlo další kolo futsalové divize F, kde na sebe narazil Ferram Opava a Zvěřáci. Poslední celek tabulky v prvním poločase rozhodně nevypadal na odpis. Trenér domácích Miroslav Tůma dokonce přiznal: „Šlo o náš nejhorší výkon v sezoně. Prohráli jsme 1:2. Jedinou branku vsítil Michal Schreier, když ze sedmi metrů propálil gólmana.“

Ferram si o přestávce v kabině vyříkal několik podstatných věcí a vplul do druhé půle. Zvěřáci sice ještě stačili utéct na stav 2:4, jenže Opaváci ještě stihli otočit. Přispěl k tomu i Jan Prášil, kterého faulovala hostující obrana. Následnou penaltu proměnil Klement. Tůmovi svěřenci nakonec zvítězili 6:4.

„Výhra je podle mého zasloužená. Neskutečně jsme nechali rozchytat hostujícího gólmana. Předvedl několik parádních zákroků a dvakrát za něj spoluhráči odkopávali míč z brankové čáry. Na druhé straně ale musím udělit pochvalu i našemu brankáři Jiřímu Heiderovi,“ doplnil Miroslav Tůma.

Branky Ferramu: Schreier 2, Holubec 2, Žurek, Klement z pen.
Ferram Opava: Heider – Klement, Maloch, J. Prášil, Žurek, L. Krčmařík, Šrom, Holubec, Schreier.

9.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Městské včely chová na jednom ze svých domů na opavském Dolním náměstí Jiří Štepáník.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.