Hoštice v minulé sezoně po dlouhé době sestoupily z druhé ligy. V tomto ročníku se možná očekával okamžitý návrat mezi druholigovou elitu, ale Medvědi se nakonec umístili na šestém místě.

„Myslím si, že jsme moc nevěděli, do čeho jdeme. Jinak vládne asi tak poloviční spokojenost. Starším hráčům to tak pravděpodobně vyhovovalo, i když někteří si naopak přáli se hned vrátit. S tímto týmem bychom každopádně na poli druhé nejvyšší soutěže nejspíš moc neuspěli,“ hodnotil hrající kouč hoštického celku Daniel Heger a dodal:

„Bodů mohlo být více, ale bylo to ovlivněno různými faktory. Ne vždy jsme se scházeli v plném počtu, mnohdy ztráceli dobře rozjetá utkání a byl zde i problém se stářím některých futsalistů.“ Úkol do dalších let by měl být tedy jasný – omladit hráčský kádr.

„Letos se výborným způsobem osvědčily dvě nové posily z Hradce nad Moravicí – bratři Jakub a Ondřej Černí. Takových hráčů je potřeba kolem osmi. Tito dva však zapadli skvěle,“ doplnil Heger.

Ten se také ještě zaobíral kvalitami divize: „Je to určitě velký výkonnostní skok. Některé týmy v této soutěži moc kvalitní nebyly a zase naopak. Třeba mužstva ze špičky tabulky, jako jsou Kunčice nebo Brušperk podle mého názoru mohou hrát ve druhé lize klidný střed a nemusí se strachovat o záchranu.“

Co se týče ambicí pro nadcházející sezonu, je na vše ještě příliš brzy. „Proběhne schůzka s vedením, kde se bude probírat další fungování klubu. Řeč tak rozhodně půjde ohledně případných posil, vytýčení cílů atd. Dokud toto setkání však nebudeme mít za sebou, nemá smysl se zatím o čemkoliv bavit,“ uzavřel Daniel Heger.

(dus)