Přitom úvod zápasu nenasvědčoval nic tomu, že by se mělo něco změnit. Hostující futsalisté totiž byli na začátku zápasu lepší a Medvědi jen zásluhou brankáře Balloka prohrávali pouze o jednu branku.

Pak se ale podařilo vyrovnat domácímu Orlíkovi a krátce po něm strhl vedení na stranu Malých Hoštic po efektní patičce Ondřeje Černého Staníček. Do konce prvního poločasu se navíc povedlo skórovat ještě Jakubovi Černému a Hoštice vedly 3:1.

Ve druhé polovině utkání pokračovala ofenzivní jízda domácího mužstva. Nejprve vedení svého celku navýšil znovu Jakub Černý a poté se k němu přidal i Martinák, který upravil na 5:1. Eximpo kontrovalo rychlou akcí a snížilo na rozdíl tří branek, ale Malé Hoštice tím nerozhodilo, právě naopak. Byl to znovu Martinák, kdo zažehl další gólový ohňostroj, který ještě svými brankami podpořili Orlík s dvougólovým Harasimem.

Malohoštičtí si v exhibičním tempu kráčeli pro vítězství a chtěli soupeři nadělit nepopulární desítku, Náklo to však dopustit nechtělo a v závěru dokázalo ještě korigovat na konečných 9:3 pro Medvědy.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, soupeř nehrál špatně, ale ten den jsme prostě byli lepší. Rozhodla první polovina druhé půle, kdy jsme si vypracovali dostatečný náskok. Na konci to už byla naše exhibice,“ poznamenal šťastný obránce domácího výběru Tomáš Kurka.

Další utkání čeká na poslední Malé Hoštice s předposlední Baracudou. „Doufám, že nás vítězství povzbudí, nastoupili jsme v silné sestavě, takže doufám, že na tom budeme podobně i za týden a Baracudu porazíme,“ uzavřel Kurka.

Medvědi Malé Hoštice - Eximpo Náklo 9:3 (3:1)
Branky Medvědů: M. Harasim 2, Martinák 2, J. Černý 2, Orlík 2, Staníček
Medvědi Malé Hoštice: Ballok – Kurka, Polomský, J. Černý, O. Černý, Orlík – Martinák, M. Harasim, Staníček, Režnar

Do nového roku vstoupili také futsalisté opavského Ferramu, ale na palubovce Oskarolu se jim příliš nedařilo. Herně horší nebyli, ale nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, což domácí potrestali a jednoznačně zvítězili.

„Do Orlové jsme jeli s vědomím, že domácí hrají ze zabezpečné obrany a čekají na brejky, které umí skvěle využít. Řekli jsme si to, ale stejně jsme na to doplatili,“ lamentoval kouč Ferramu Miroslav Tůma. Byla to totiž Opava, která se dostala do první vážné šance, kdy jeden z jejich hráčů běžel sám na domácího brankáře, ale neuspěl a Oskarol hned z následného brejku otevřel skóre.

I nadále hráči Ferramu zaměstnávali domácí defenzivu, ale ta pracovala bez sebemenší chybičky a nedovolila Opavským srovnat. Když už se ale hosté přece jen do šance dostali, nevedli si rady s jejim proměněním. Zato Orlová proměňovala, co se dalo a do konce úvodní dvacetiminutovky si vypracovala hrozivý náskok 5:0.

„Soupeř proměnil de facto všechny své příležitosti, my jsme nevyužili nic,“ pokračoval v hodnocení duelu opavský trenér Tůma.

Ve druhém poločase chtěli hosté zkorigovat skóre a opět se hrálo na půlce Oskarolu. Ferram přidal také na agresitivě, ale stále nebyl schopen vstřelit gól. Navíc ze dvou rychlých protiútoků soupeře dvakrát inkasoval. Kýžené branky dosáhl Prášil, který snížil na 7:1, ale Orlovští přidali další dva přesné zásahy. Poslední slovo si ale nechal znovu Prášil a alespoň kosmeticky upravil výsledek na 9:2.

„Škoda naší špatné koncovky. Kdyby naše první branka přišla dřív, tak se chytneme. Takhle vypadá rozdíl ve skóre tak, jako by nás domácí přejeli rozdílem třídy, ale v konečném důsledku jsme hráli většinu času na jejich polovině my. Jenže jsme prostě neproměnili ani ty největší šance, zahazovali jsme přečíslení tři na jednoho a podobně,“ bědoval Tůma a dodal:

„Jediný rozdíl byl v nasazení a rychlosti. Hned jak domácí vycítili šanci, přepnuli a ve velké rychlosti nás trestali. Za Oskarol hrají bývalí hráči druholigového Havířova a jde vidět, že to mají nacvičené. My jsme nebyli trpěliví směrem dopředu, čímž jsme zbytečně dostávali sami sebe pod tlak.“

Oskarol Orlová – Ferram Opava 9:2 (5:0)
Branky Ferramu: Prášil 2
Ferram Opava: Binar – Bartošák, Maloch, Žurek, Prášil, Holubec, L. Krčmařík, M. Krčmařík. Trenér: Miroslav Tůma

Jan Šimek