„Do utkání jsme nastoupili katastrofálně, byl to jeden z nejhorších poločasů, co jsme kdy odehráli. Chyběl nám pohyb a celkově jsme hráli úplně špatně. Z naší strany to byl děs a hrůza," soptil opavský kouč Miroslav Tůma. Opavský Ferram totiž už v 17. minutě prohrával v Litovli 0:4.

„Pak jsme si sice vytvořili řadu šancí, ale soupeř z brejku navýšil na poločasových 5:0 pro domácí. Nikdo nehrál dobře a hrubými chybami jsme darovali Náklu branky," kroutil hlavou Miroslav Tůma. O poločasové přestávce tak proběhla v táboře Opavy drsná slovní přestřelka, která ale přinesla své ovoce. „Trochu jsem musel zvednout hlas, abych kluky vyburcoval, a nástup do druhé půle byl úplně odlišný od té první," pousmála se ikona Ferramu.

Během pěti minut druhého poločasu si hosté vytvořili řadu šancí, jenže jednou orazítkovali břevno, dvakrát netrefili prázdnou branku, a tak se skóre neměnilo. Naopak Náklo zvýšilo na 6:0. Poté snížil Maloch a po něm dostal Opavu zpátky do zápasu dvěma zásahy Jan Prášil – 6:3. Domácí ale kontrovali brankami na 8:3.

Hostující Holubec sice náskok opavského soupeře zmírnil, poslední slovo však mělo znovu Náklo, které nakonec vyhrálo 9:4. „Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší, ale soupeři tam spadlo všechno. Šlo o další zbytečnou porážku, ale připravili jsme si ji sami," dodal zklamaný Miroslav Tůma.

Náklo - Ferram Opava 9:4 (5:0)
Branky Ferramu: J. Prášil 2, Maloch, Holubec
Ferram Opava: M. Prášil – Žůrek, Maloch, Vaněk, Bartošák, Holubec, J. Prášil, I. Kratochvíl. Trenér: Miroslav Tůma

Jan Šimek