SK Krmelín - Ferram Opava

Ačkoliv Ferram nakonec prohrál, úvod nenasvědčoval tomu, že by mohl nastat nějaký problém. Bartošák totiž utekl po straně a nastřelil břevno. Poté ale už úřadovali domácí, kteří využili chybu Ferramu a do kabin odcházeli s nejmenším možným vedením.

Chvíli po poločase ovšem vyrovnal Šrom a začínalo se znova. V následujícím průběhu zápasu již ovšem hráli prim domácí. Ti nejprve s notnou dávkou štěstí překonali z úhlu brankáře Moravce a zanedlouho přidali další dva přesné zásahy, přestože měl Vaněk za stavu 2:1 obrovskou šanci.

Odkrytou bránu ovšem netrefil. Tentýž hráč se blýskl o něco málo později. Po kombinaci s Malochem a Janem Prášilem se prezentoval přesným polovolejem a snížil. Potom jej brankově napodobil i Maloch, ale domácí v závěru přidali ještě jednu branku a zvítězili 5:3.

„Byl to vyrovnaný duel, v němž se utkali rovnocenní soupeři. Domácí však na rozdíl od nás byli schopni zužitkovat svoje šance, a proto je nejspíš jejich vítězství zasloužené,“ zhodnotil Miroslav Tůma.

SK Krmelín - Ferram Opava 5:3 (1:0)
Branky Ferramu: Šrom, Vaněk, Maloch
Sestava Ferramu: Moravec – Bartošák, Marek Barteska, J. Prášil, Vaněk, Maloch, Marec, Bitta, Poštulka, Šrom

Medvědi Malé Hoštice - Gamaspol Jeseník

Ani Medvědům z Malých Hoštic se dvakrát nedařilo. Jeseník byl v utkání několik kroků před domácím výběrem a samotný více než jednoznačný výsledek vypovídá o tom, že v pátek to byla na palubovce městské víceúčelové haly pořádná řež.

Gamaspol si neustále hlídal několikabrankový odstup a naprosto zaslouženě zvítězil 16:4.

„Chyběla nám spousta hráčů, Gargoš, Souček nebo Hladký. Soupeř byl hodně kvalitní a pravděpodobně má postupové ambice. Jejich vítězství je spravedlivé, o čemž dokonale vypovídá konečný výsledek,“ zhodnotil utkání hrající trenér Hoštic Daniel Heger.

Medvědi Malé Hoštice - Gamaspol Jeseník 4:16 (2:5)
Branky Medvědů: J. Černý 2, Heger, Benek
Sestava Medvědů: Čubok – Kurka, Heger, J. Černý, Režnar, R. Staníček, Sebrala, Hrbáč, Benek

(dus)