Zápas začal pro opavské futsalisty dobře. Po rychlých brankách Šroma, Michala Krčmaříka a Prášila si totiž vytvořili cenný náskok a vedli 3:1. Hosté vyčkávali, pozorně bránili a soustředili se na rychlé protiútoky. Z jednoho takového v samotném závěru vstřelili kontaktní branku a domácí začali propadat nervozitě.

„Utkání se pro nás vyvíjelo velice dobře, vedli jsme 3:1, ale soupeř jen bránil a my jsme byli nuceni dobývat jeho branku. Šance, které jsme vyprodukovali, jsme ovšem nevyužili. V závěru první půle přišla zbytečná chyba, díky které hosté snížili na 3:2, což by se nemělo stávat,“ kroutil hlavou domácí kouč Miroslav Tůma.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát stejně, ale vyvarujeme se zbytečných chyb v defenzivě, ale opak se stal pravdou,“ dodal Tůma. Ferram skutečně působil rozpačitým dojmem a z vedení 3:2 bylo rázem dvoubrankové manko, neboť na jeden Prášilův gól připadly čtyři hostující branky – 4:6. Pak Opavští zabrali a pět minut před koncem druhé poloviny utkání bylo skóre po dvou přesných zásazích Malocha opět vyrovnané.

Vypadalo to, že přichází poslední hodinka Eximpa, Opava měla tlak a byla jen otázka času, kdy strhne vedení na svou stranu. Jenže se tak nestalo. Domácí vyrobili několik minel a dvě z nich dokázali hostující hráči potrestat, takže Slezanům utekli na 6:8, což byl výsledek, který se již do konce střetnutí nezměnil.

„Soupeř byl nalomen, měli jsme ho na lopatě, jenže prostě neumíme využívat šance, které si vypracujeme a k tomu děláme hrubé chyby. Náklo nebylo lepší, my jsme opět doplatili na svou špatnou koncovku,“ lamentoval po těsné porážce trenér Ferramu.

Ferram Opava – Eximpo Náklo 6:8 (3:2)
Branky Ferramu: Prášil 2, Maloch 2, Šrom, M. Krčmařík
Ferram Opava: Binar – Schreier, Klement, Bartošák, Maloch – L. Krčmařík, M. Krčmařík, Šrom, Žurek, Holubec, Prášil. Trenér Miroslav Tůma.

Futsalisté Malých Hoštic chtěli na své domácí palubovce navázat na vítězství z minulého týdne, kdy doma porazili celek Nákla. Nyní hostili Baracudu, ale i přes velkou snahu nakonec odešli z dramatického utkání poraženi.

Přitom úvod zápasu utkání patřil jednoznačně hostům. Ti na svého soupeře z Malých Hoštic vletěli a nedovolili mu téměř nic. Po zásluze se tak Baracuda ujala vedení. Medvědi ale nesložili zbraně a ve 3. minutě otočil nepříznivě se vyvíjející skóre utkání dvěma přesnými zásahy domácí forvard Režnar – 2:1. Jenže poté zařadili hostující futsalisté vyšší rychlostní stupeň, výsledkem čehož brzy srovnali.

To jim však nestačilo a dalšími brankami v rychlém časovém sledu si vyprodukovali tříbrankový náskok, který ještě do konce poločasu stihl zmírnit parádní trefou Orlík – 3:5.

Ve druhém poločase to byla znovu Baracuda, která se ozvala jako první a po rychlé kombinaci na malohoštické polovině se Ballok mohl pošesté ohlédnout bezmocně za svá záda. Domácí nedlouho poté zásluhou Martináka snížili a když kontaktní branku na 5:6 vstřelil Staníček, vypadalo to v Malých Hošticích ještě na velké drama.

Jenže Medvědi nedokázali využít své příležitosti, což hosté potrestali dalšími dvěma góly. Na konci druhé poloviny tak skóre na 6:8 alespoň kosmeticky upravil Kurka. „Soupeř nás na začátku přitlačil a zaslouženě vedl, ale díky Režnarovi jsme otočili skóre. Pak jsme ale zbytečnými chybami dovolili soupeři odskočit na 2:5, což bylo pro celý zápas klíčové,“ uvedl domácí obránce Tomáš Kurka.

„Za stavu 5:6 jsme si nějaké šance vytvořili, ale neproměnili jsme je. Soupeř byl velmi kvalitní a musím uznat, že vyhrál docela zaslouženě,“ doplnil svá předchozí slova Kurka. Futsalisté Malých Hoštic tak stále zůstávají přikováni ke dnu divizní tabulky a příští víkend se mohou těšit na derby s opavským Ferramem.

Medvědi Malé Hoštice – Baracuda 6:8 (3:5)
Branky Medvědů: Režnar 2, Martinák, Staníček, Kurka, Orlík
Medvědi Malé Hoštice: Ballok – J. Černý, O. Černý, Kurka, Orlík – Martinák, Režnar, Klinger, Staníček