V prvním utkání se Olympia střetla s druhým mužstvem tabulky z Nového Jičína, které ve 12. minutě otevřelo skóre. Dvě minuty nato však Wedlich parádním lobem vyrovnal a o chvíli později Wedlich našel před prázdnou brankou Šimecka a Velké Hoštice rázem vedly 2:1.

Pak ale zařadili Top Dogs vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly strhli ještě do poločasu vedení zpět na svou stranu – 2:3. V úvodu druhé půle selhal ve velké šanci Sedláček a následně ve dvou případech zachránil Olympii skvělý gólman Vitásek.

Velkohoštičtí se dostali zpět do zápasu po pěkné individuální akci Wedlicha, který utáhl svou střelu přesně k tyči, a vzápětí po trefě Trebichalského Olympia znovu vedla. Novojičínští v závěru vystupňovali svůj tlak a nakonec se jim podařilo vyrovnat na konečných 4:4, i když v závěru mohl rozhodnout Wedlich, ale střela z devítimetrového kopu mu nesedla.

Olympia 1984 Velké Hoštice – Top Dogs Nový Jičín 4:4 (2:3)
Branky Olympie: Wedlich 2, Šimeček, Trebichalský

Druhé utkání Olympie bylo jasně v její režii a hned od začátku se dostala do několika slibných příležitostí. Do vedení ji dostal až Šimeček po přihrávce Wedlicha v 9. minutě zápasu a o pár chvil později přidal druhý zásah povedenou střelou z voleje Čavera.

Na začátku druhé půle šel Wedlich sám na ostravského brankáře, který jej nedovoleně zastavil a inkasoval červenou kartu. Dvouminutovou přesilovku ale Velké Hoštice neproměnily. Poté se podruhé trefil Šimeček a čtvrtý gól přidal Wedlich. Poslední slovo měli hosté, když korigovali na konečných 4:1.

Olympia 1984 Velké Hoštice – Inter Ostrava 4:1 (2:0)
Branky Olympie: Šimeček 2, Čavera, Wedlich
Olympia 1984 Velké Hoštice: Vitásek – Trušina, Pisklák, Trebichalský, Novák, Čavera, Sedláček, Gryz, Směja, Wedlich, Šimeček. Trenér Tomáš Vožník

Jan Šimek