„Opět nám v sestavě řádila marodka a nastoupili jsme jen se čtyřmi hráči do pole, protože se nám k tomu všemu ještě při rozcvičce zranil Jirka Holubec," kroutil hlavou kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Lépe začali domácí futsalisté a po dvou minutách srovnal Krčmařík a tentýž hráč sedm minut nato strhl vedení na opavskou stranu – 1:2. Ferram si vytvářel další šance, ale neuspěl. A domácí trestali, když po hloupých chybách hostujícího celku vstřelili dva góly a získali vedení zpět.

„Řekli jsme si, že musíme zavřít obranu a hrát na brejky, ale to jsme moc nedodržovali. Klidně jsme mohli jít od vedení 4:1 nebo 5:1, ale domácí místo toho po zbytečných chybách otočili na 3:2," posteskl si Tůma.

Po změně stran nevyužili Opavští další dvě slibné příležitosti a Orlová z povedeného protiútoku po chybné rozehrávce hostů zvýšila na 4:2. Od té doby hrál Ferram také s brankářem v poli, jenže opět nevyužili několik dobrých šancí a Orlová šla do trháku – 6:2.

V závěru hosté zápas ještě zdramatizovali a po několika brankách na obou stranách nakonec domácí zvítězili hokejově 8:6. „I přes to, v jakém počtu jsme nastoupili, jsme mohli vyhrát. Naší tradiční bolestí je neproměňování šancí. V závěru jsme se nebyli schopni trefit ani do prázdné brány," pousmál se trpce trenér opavského Ferramu.

Orlová – Ferram Opava 8:6 (3:2)
Branky Ferramu: Krčmařík 3, Krejza, Maloch, Šebesta
Ferram Opava: Šebesta – Maloch, Bartošák, Krejza, Krčmařík. Trenér: Miroslav Tůma

Jan Šimek