Utkání začala obě mužstva opatrně, nikdo nechtěl udělat první chybu, a tak se na první gól čekalo až do 7. minuty, kdy skóre otevřeli domácí. Ferram kontroval individuální akcí M. Prášila, který vyrovnal. Těsně před koncem prvního poločasu ale předvedla Panorama parádní futsalovou kombinaci, kdy totálně rozebrala opavský tým, a výsledkem toho byla druhá branka v síti Ferramu.

Po změně stran se povedlo hostům vyrovnat na 2:2, ale domácí krátce nato opět strhli vedení na svou stranu. J. Prášil ale poté obehrál protihráče v situaci jeden na jednoho a perfektní ranou vyrovnal na 3:3. Žůrek si poté narazil s M. Prášilem a převážil misky vah na stranu Opavy. Ještě lepší výchozí pozici do závěru utkání přinesla druhá branka M. Prášila a domácí se odhodlali k power-play.

Hra bez brankáře Panoramě svědčila. Po skrumáži před Heiserem nejprve snížila a přímo s úderem závěrečného gongu rozvlnila střela jednoho z domácích hráčů síť opavské svatyně. Body se tak musely dělit.

„Přijeli jsme v malém množství. Měli jsme jen pět hráčů do pole a chytal gólman, jenž nechytal pět let soutěžní zápas. Proto jsme se snažili hrát poctivě zezadu a kontrolovat hru. Za bod musíme být rádi, i když jsme pár vteřin před koncem ještě vedli. Klukům je třeba poděkovat za bojovnost a nasazení," poznamenal asistent trenéra opavského Ferramu František Marec.

Panorama – Ferram Opava 5:5 (2:1)
Branky Ferramu: M. Prášil 2, Žůrek 2, J. Prášil
Ferram Opava: Heiser – Žůrek, J. Prášil, M. Prášil, Maloch, Bartošák

Jan Šimek