Začátek prvního poločasu však Medvědi pořádně prospali svým zimním spánkem a soupeř se ujal vedení hned z první akce zápasu. Za necelé tři minuty přidala Ostrava další branku a s hosty to nevypadalo dobře.

„Nevyšel nám úvod zápasu a bylo jasné, že budeme muset soupeře dotahovat, což se nám díky Kurkovi povedlo, ale Ostrava na tento gól skvěle zareagovala a my jsme je opět museli dotahovat o dvě branky,“ litoval trenér malohoštických Medvědů Rostislav Klinger.

Ke konci prvního poločasu však přece jen Hoštice přidaly dvě branky, a dokázaly tak vyrovnat. Především druhý gól hostí stál za to, Heger krásnou ranou z malého vápna zaskočil brankaře a vysloužil si pochvalu svého kouče.

„V kabině jsem kluky pochválil za to, že dokázali vyrovnat, ale nutil jsem je ke zlepšení hlavně v napadání, které jsme nedokázali hrát naplno, zbytečně jsme se tak dostávali pod tlak a soupeř z toho mohl těžit,“ popisoval rozmluvu v kabině trenér Klinger.

O tom, že byl trenér při svém proslovu velmi úspěšný, svědčí to, že Malé Hoštice začaly druhý poločas výborně a díky skvělé nátlakové hře dokázaly nasázet ještě tři branky a zároveň tu svou dokonale zavřít a nedovolili svému soupeři skórovat.

Především poslední branka na 6:3 pro Medvědy byla ukázkou futsalové krásy a pohotovosti v jednom. Brankář Hladký vyhodil míč téměř přes celé hřiště, Kurka přehlavičkoval posledního bránícího hráče, a připsal si tak svou druhou branku v zápase.

„Můžeme být spokojení, máme tři body a dokázali jsme otočit velmi těžký zápas. Hráči si zaslouží pochvalu, že dokázali změnit svou hru a do druhého poločasu už nastoupil úplně jiný tým,“ chválil své svěřence trenér Medvědů Klinger.

Zvěřáci Ostrava - Medvědi Malé Hoštice 3:6 (3:3)
Branky: Kurka 2, Heger, Buchvaldek, Trupl, O.Černý
Malé Hoštice: Hladký – Buchvaldek, Kurka, Staněk, Heger, Ondřej Černý, Staníček, Trupl, Jakub Černý

Petr Večeřa