Obě mužstva nastoupila v nejsilnější možné sestavě. Ferram dokonce pro tento duel získal posilu z Baníku Ostrava Tomáše Mičolu, který si do slezské metropole během zimní pauzy odskočil na futsalový zápas. V prvním poločase se hrál oboustranně opatrný futsal. Žádné z mužstev se příliš nehrnulo do útoku a myslelo především na zadní vrátka. Domácí se jako první ujali vedení zásluhou Baranka, ostravská posila Mičola ovšem ještě stihla vyrovnat. Poslední slovo úvodního dějství však měli znovu Mědvědi, za které skóroval opět Baranek.

O přestávce si Ferram řekl, že hru více otevře, a kýžené ovoce se dostavilo prakticky okamžitě s nástupem do druhé půle. Iniciátorem obratu se stal Sedlář, jenž dvěma brankami dostal hosty na koně. Radost Opavy ovšem neměla dlouhého trvání. Baranek zkompletoval hattrick a začínalo se znova. Ferram poté vyvinul na soupeře drtivý tlak, ale Hoštice nastřelené břevno a tyč ustály. Když se svěřenci Miroslava Tůmy gólově neprosadili, udeřilo na druhé straně.

O dva góly se postaral Staníček a těsně před koncem tak domácí vedli 5:3. Ferram na poslední čtyři minuty odvolal brankáře Heidera, ale tento počin měl přesně opačný efekt, protože při power play obdržel opavský tým díky Režnarovi a Hegerovi další dva góly, a o výsledku tak bylo rozhodnuto. Ferram si připsal již devátou prohru sezony a dál se krčí na poslední příčce druholigové tabulky, kdežto Malé Hoštice si tříbodovým ziskem polepší z 8. pozice.

Kouč hostů Miroslav Tůma si stěžoval hlavně na neproměněné tutovky: „Myslím si, že v pátek jsme měli minimálně na bod. V druhém poločase jsme domácí tlačili, ovšem je těžké vyhrát, když se vám nepodaří proměnit stoprocentní šance.“ Naopak na domácí straně vládla spokojenost. „Určitě jsme rádi, že se nám podařilo utkání zvládnout,“ usmíval se hrající trenér Medvědů Daniel Heger. „Kdyby Ferram hrál v takovém složení jako proti nám celou sezonu, rozhodně by mu nepatřila poslední příčka. Vždyť i dnes to bylo dlouho otevřené. Poslední dva góly jsme vstřelili při power play,“ podotkl autor sedmého gólu.

Medvědi – Ferram Opava 7:3 (2:1) Branky: Baranek 3, Staníček 2, Režnar, Heger – Sedlář 2, Mičola. Medvědi: Hladký – Kurka, Fuss, Heger, Staníček – Buchvaldek, Gargoš, Sebrala, Baranek – Režnar, Trupl. Ferram: Heider – Bartošák, Marec, D. Žurek, Prášil, Czerný, Sedlář, Schreier, J. Žurek, Holoubek, Chmel, Mičola.