Trenér hostů Miroslav Tůma musel při stavění základní sestavy značně improvizovat, protože tým byl oslaben o několik nemocných hráčů. Rozpadla se především defenziva, v níž zaskakovali hráči z útoku. Vynucenými čachry také hra opavského mužstva značně trpěla, jelikož byla nesehraná a nepůsobila kompaktním dojmem.

Začátek zápasu však pro Ferram nebyl vůbec špatný. Žurek sice spálil stoprocentní brankovou příležitost, ale Opavští hráli až do prvního gólu Třince, který padl v 7. minutě, vyrovnanou partii. Pak ovšem začalo pravé třinecké peklo. Domácí po první brance pookřáli a než se Opava stačila rozkoukat, první poločas prohrála 7:1. Dá se říci, že první trefa Likopu poslala hostující tým do kolen a proměněný desetimetrový kop Sedláře byl jen slabou náplastí na utržený debakl. Druhá půle se již potom prakticky dohrávala jen z povinnosti. Kouč Tůma naordinoval svým svěřencům defenzivní taktiku a bodem číslo jedna bylo neobdržet další branky. Jenže skutečnost se lišila.

Opavané v závěrečném dějství ještě čtyřikrát inkasovali. I jindy dobře chytající brankář Heider v pátek neměl svůj den, když propustil dalekonosnou ránu z půlky hřiště. Druhým úspěšným střelcem opavského celku se stal Kokeš, ani on však na drtivé prohře 11:2 nic nezměnil. „Do sedmé minuty jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Poté hráči přestali plnit taktické pokyny a svou nedisciplinovaností jsme se prakticky připravili o příznivý výsledek. V druhém poločase jsme už byli zbytečně podráždění a často jsme se pouštěli do hovoru s rozhodčím. Dokud si to nesrovnáme v hlavě a nebudeme proměňovat stoprocentní šance, nemůžeme vyhrát,“ vysvětlil zklamaně lodivod opavského mužstva Miroslav Tůma.

Třinec – Ferram Opava 11:2 (7:1) Branky Opavy: 18. Sedlář, 33. Kokeš. Opava: Heider – Marec, Bartošák, Kokeš, Sedlář, Žurek, Holoubek, Vaněk, Maloch.