„Krmelín je nepříjemný soupeř, nehraje se nám proti němu dobře, vždyť v loňské sezoně nás dokázal dvakrát porazit. Proto jsme na jeho palubovku přijeli s opatrnou taktikou a možná z nás byl cítit i respekt,“ sdělil na úvod opavský trenér Miroslav Tůma.

Začátek ale Ferramu vyšel. Hned ve druhé minutě totiž po rychlém protiútoku otevřel skóre Michal Krčmařík. Jenže poté vyrobili Opavští dvě zbytečné chyby v rozehrávce, které domácí potrestali a během krátké doby otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch – 2:1.

„Hra se poté přelévala ze strany na stranu a situaci nám hodně komplikoval nepříjemný soupeř, který spoléhá na běhavý a rychlý systém hry. Nekomplikuje si situaci, a když může, tak střílí, což nám absolutně nevyhovuje. My máme spíše techničtěji založené mužstvo,“ pokračoval Tůma. Opavě se ale i přesto povedl doslova husarský kousek, když do 19. minuty postupně zkompletoval hattrick Michal Krčmařík a prosadili se také Šrom se Schreierem – 2:5.

Myšlenky hostujících fotbalistů však byly stále upřeny na ofenzivu, což byla chyba. Místo aby Ferram hru uklidnil, hnal se do útoku, z čehož vyplynuly mezery v obraně, kterých dokázal Krmelín využít. Celou situaci výstižně dokumentovala situace ze závěru první půle, kdy došlo k nedorozumění brankáře Opavy Binara se svým spoluhráčem a domácí vsítíli kontaktní branku na 4:5.

Po změně stran začali Krmelínští Ferram přehrávat a výsledkem bylo, že se skóre opět přiklonilo na jinou stranu a domácí rázem vedli 6:5. Pak ale hosté přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a zásluhou čtvrtého přesného zásahu Krčmaříka srovnali na konečných 6:6.

„Tohle by se nám stávat nemělo, měli bychom svůj náskok udržet. Vedeme, ale nejsme schopni dotáhnout utkání do vítězného konce. Stále se snažíme hrát útočně, což je pro diváky jistě zajímavé, ale pro mě jako pro trenéra jsou to nervy. Chce to hru zklidnit, ale my pořád chceme útočit a vůbec netaktizujeme. Musím ale dodat, že oba celky měly ve druhém poločase na to strhnout vedení na svou stranu, ale nakonec si myslím, že remíza je spravedlivá,“ usoudil kouč .

Krmelín – Ferram Opava 6:6 (4:5)
Branky Ferramu: M. Krčmařík 4, Šrom, Schreier
Ferram Opava: Binar - Maloch, Vaněk, Klement, Schreier, Bartošák, M. Krčmařík, Šrom, Holubec, Žurek. Trenér Miroslav Tůma

Jan Šimek