Na svém počátku nabídlo utkání opatrný futsal, ale po oboustranném oťukávání přišla druhá minuta a hostující hráč prostřelil vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana, čímž otevřel střelecký účet utkání. Ferram pak ale rozběhl svůj motor na plné obrátky a brzy se dočkali kýženého vyrovnání, když se z přímého kopu přesně trefil Prášil.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale Opava již bylo v útoku efektivnější, když zásluhou dvou branek Michala Krčmaříka dokázala ještě do konce první půle strhnout skóre zápasu na svou stranu.

„Hrálo se útočně z obou stran, ale oba brankáři předváděli fantastické zákroky,“ poznamenal Miroslav Tůma, trenér Opavy a dodal: „Ze zápasu jsem měl strach, protože jsme k soutěžnímu duelu nastupovali po měsíční pauze, navíc jsem řešil otázku ohledně brankářského postu, protože Heider, jenž odchytal celou sezonu, je po operaci kolene. Nakonec se mezi tyče postavil snad po deseti letech Binar a svým výkonem rozhodně nezklamal.“

I ve druhém poločase se pokračovalo v nastoleném ofenzivním trendu, hrálo se agresivně, nahoru – dolů, pro oko diváka určitě lahůdkové střetnutí. „V úvodu druhého dějství byli lepší hosté, my jsme se nějak nemohli dostat do tempa, ale naštěstí jsme ve 26. minutě vstřelili čtvrtou branku, o kterou se postaral Prášil, a tím jsme spustili naší gólovou kanonádu,“ sdělil opavský kouč Tůma.

A opravdu, po Prášilově brance stihl Ferram během čtyř minut nasázet svému soupeři stejný počet branek a z druhé části se stala exhibice domácích. Náklo už stihlo pouze dvěma góly korigovat výsledek na konečných 10:4 z pohledu opavských futsalistů.

„S dnešním vítězstvím jsem samozřejmě spokojen, před tímto utkáním jsme sestřelili Brušperk (11:5 pozn. red.) a kluci si udrželi stejnou formu, když dneska nadělili „desítku“ dalšímu celku ze špice tabulky. Jsem rád, že jsme zůstali na stejné vlně a potěšil mě i Binar v brance,“ zhodnotil utkání trenér Ferramu.

Ferram Opava – Eximpo Náklo 10:4 (3:1)
Branky Opavy: M. Krčmařík 4, L. Krčmařík 3, Prášil 2, Šrom
Ferram Opava: Binar – Maloch, Holubec, Prášil, Žurek, L. Krčmařík, Schreier, M. Krčmařík, Šrom

Jan Šimek