Domácí mužstvo do utkání s favoritem vstoupilo ve vysokém tempu. Po několika šancích na obou stranách se domácí dočkali branky v 18. minutě, kdy nařízenou penaltu proměnil Jakub Černý. Hosté se snažili o brzké vyrovnání, ale dlouho se jim to nevedlo. Dočkali se až v posledních sekundách první půle – 1:1.

Do druhého dějství se tak vstupovalo za nerozhodného stavu, ale během několika úvodních minut druhého poločasu se hosté dvakrát prosadili a otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Malohoštičtí zásluhou Staníčka snížili na 2:3, ale vyrovnat již nedokázali. Naopak. V 18. a posléze i ve 20. minutě druhé části přidal hostující Krmelín dva góly.

Sečteno, podtrženo, tři body putují k hostujícím futsalistům. „Hosté byli možná před utkáním favoritem, ale ten zápas byl docela vyrovnaný. Vedli jsme, ale pak soupeř vyrovnal a ve druhém poločase už byl o něco lepší. My jsme si sice taktéž vytvořili nějaké brankové příležitosti, ale bohužel jsme v klíčových momentech selhali, takže de facto rozhodlo neproměňování šancí.

Za to nás soupeř potrestal a musím říci, že vyhrát si hosté zasloužili více než my,“ řekl na rovinu kouč Malých Hoštic Tomáš Kurka.

Medvědi Malé Hoštice - Krmelín 2:5 (1:1)
Branky: J. Černý J. z pen., Staníček – Škrkoň 2, Fubšo, Mácha, Kandravý
Malé Hoštice: Souček – Polomský, O. Černý, T. Kurka – Benek, J. Černý, Martinák, Staníček