Domácí Medvědi vlétli do zápasu plní sil a motivace a brzy se ujali dvoubrankového vedení. „Začátek utkání nás doslova zmrazil, už v 6. minutě jsme totiž prohrávali 0:2, když soupeři vyšly dva protiútoky. Medvědi spoléhali na poctivou defenzivu, bránili na celé své půlce a hrozili z rychlých brejků, z nichž jsme dvakrát inkasovali,“ řekl hostující kouč Miroslav Tůma.

Ve druhém poločase se do vedení dostala Opava, a i přesto, že Malé Hoštice ještě stihly srovnat, si futsalisté Ferramu trpělivou hrou dokráčeli k vítězství. „Celý zápas jsme dobývali jejich branku, kde čaroval vynikající Souček, kterého jsme poprvé překonali až v 16. minutě. To se z přímého kopu prosadil Lukáš Krčmařík,“ okomentoval průběh prvního poločasu Tůma.

„Ve druhé půli už jsme plně převzali iniciativu hry do svých rukou, ale neměli jsme střelecké štěstí. Roztáhli jsme hru a zanedlouho vyrovnali na 2:2 a chvíli nato se dostali do vedení - 3:2. Bohužel ve 20. minutě domácí z penalty vyrovnali na 3:3, ale Holubec si pár minut poté položil hoštického gólmana a perfektně zakončil do prázdné branky. V poslední minutě jsme pak upravili výsledek na konečných 5:3,“ dodal trenér Ferramu.

„Myslím si, že šlo o zasloužené vítězství našeho mužstva. Potěšilo mě, že se kluci nezlomili ani za stavu 2:0 a bojovali dál,“ obecně zhodnotil zápas spokojený Tůma.

„Šlo určitě o hodně zajímavé utkání. My jsme vedli 2:0 po brankách Klingera a Polomského, ale míč držel častěji Ferram. Hosté pak vyrovnali a ve druhém poločase přidali čtyři branky, na které jsme nedokázali odpovědět.“ byl stručný kapitán Medvědů Tomáš Kurka.

„Soupeř nás tlačil i ve druhém poločase, vypracoval si spoustu šancí, vyrovnal a za pár minut už vedl 3:2. Dokázali jsme vstřelit třetí gól, a srovnat tak na 3:3. Asi za pět minut však hosté znovu vedli a šance se střídaly na obou stranách. My jsme ale svých možností na vyrovnaní nedokázali využít. Naopak hosté přidali v poslední minutě svou pátou branku a tím definitivně rozhodli toto derby,“ zakončila smutně malohoštická opora.

Medvědi Malé Hoštice - Ferram Opava 3:5 (2:1)
Branky: Harazim, Polomský, Klinger – Holubec 2, Krčmařík 2, Sedlář

Malé Hoštice: Souček – Polomský, Kurka, Režnar, O. Černý – Harazim, Babic, Martinák, Klinger
Opava: Heider – Klement, Vaněk, Sedlář, Schreier – Holubec, Žurek, L. Krčmařík, M. Krčmařík

Jan Šimek