Pořadatelský tým si mohl mnout ruce. Společně s dětmi se totiž počet závodníků přelil přes hranici dvou stovek.

„Zájem byl skutečně obrovský. Měli jsme více než dvě stě účastníků z patnácti různých států. Upozornit přitom musím na jejich vysokou kvalitu. Do Opavy totiž dorazili hned tři mistři světa a několik evropských šampionů,“ komentoval ředitel opavského kulturistického podniku Stanislav Pešát.

Nejnapínavěji se k radosti zaplněného divadelního hlediště vyvíjela hlavní kategorie nad 90 kilogramů. Na čtvrté vítězství v této soutěži pomýšlel Polák Andrzej Kolodziejczyk. O prvenství ho však obral někdo úplně jiný. Na polského kulturistu zbyla druhá příčka, absolutním vítězem se totiž stal Jan Turek, který do Opavy přijel z poměrně nedalekého Nového Jičína.

„Všichni borci v hlavní kategorii vážili více než 105 kilo, což je něco neuvěřitelného. Honza Turek měl stejně bodů jako Andrzej, rozhodovaly skutečné maličkosti. Po čtyřech letech Grand Prix PEPA opět vyhrál Čech,“ poznamenal Stanislav Pešát a na závěr ještě přiblížil atmosféru v divadle:

„Byla to opravdu velká show. Trvalo to pět hodin, ale divák musel být neustále v pozoru, na pódiu se totiž stále dělo něco zajímavého. S letošním ročníkem jsem moc spokojen. I po organizátorské stránce všechno klapalo na jedničku.“