Nové zdravotnické zařízení stojí blízko opavské Slezské nemocnice. „Bylo vybudováno v domě, který vlastním už třicet let. V minulosti v něm podnikala manželka. Posledních deset let byl ale prázdný. Prodávat jsme ho nechtěl, proto jsme rozhodli jít do zdravotnického projektu,“ řekl Alois Hadamczik. „Hledal jsem něco, co by bylo prospěšné pro lidi. Z vlastní zkušenosti vím, že na rehabilitace se všude dlouho čeká. Inspiraci jsem hledal v různých rehabilitačních střediscích, nejvíce u pak u pana docenta Koláře,“ pokračoval bývalý trenér české hokejové reprezentace.

Rostislav Dragoun
Rostislav Dragoun: Byli hratelní, zápas jsme ztratili vlastní hloupostí

Dům zdraví a rehabilitace patří svým vybavením k nejmodernějším nejen v kraji. „Můžete mít krásné a moderní zařízení, ale pokud nebudete mít kvalifikovaný a milý personál, nemáte šanci uspět. Chceme, aby naši klienti od nás odcházeli spokojeni a rádi se vraceli, to je náš cíl. Věřím, že máme postavený skvělý tým,“ podotkla Nikol Barinková, která je šéfkou nového zařízení. O klienty se stará uznávaná lékařka Vladimíra Hudcová. „Paní doktorka je člověkem na svém místě. Je velmi odborně zdatná. Naši klienti se mohou těšit na perfektní servis,“ zvedl prst Hadamczik.

Může se zdát, že návštěva Domu zdraví a rehabilitace provětrá pacientům peněženku. „Dům zdraví není od toho, aby vylepšil naši ekonomickou situaci. Chceme lidem pomáhat. Proto jsme rádi, že nám daly důvěru čtyři velké pojišťovny z regionu, takže naše péče bude hrazena pojišťovnami,“ zdůraznil Alois Hadamczik. Ve zdravotnickém zařízení je například k dispozici i TT Hiro laser. „Tady se jedná o nadstandardní službu, tu samozřejmě pojišťovna nehradí,“ doplnila Barinková.

Zájem o nový zdravotnické zařízení v Opavě je velký. „Paní doktorka říkala, že ještě dva týdny a pojedeme na objednávky,“ doplnil s úsměvem Alois Hadamczik, s tím, že v jeho zařízení je myšleno i na sportovce. „Na ty je speciálně vyčleněný ještě jeden člověk,“ dodal.

Dům zdraví se v brzké době ještě rozroste. „V plánu je ještě otevřít přízemní část, kde bude například vodo léčba,“ řekla závěrem Nikol Barinková.