Do Kozmic přijelo celkem 44 mužských a 10 ženských družstev. Pořadatele trochu zklamala družstva z Opavska, která nemotivovalo k účasti ani pěkné slunečné počasí. Mužskou kategorii rozjelo nešťastně domácí družstvo, které se díky prostřiku vyhouplo v konečném pořadí na 18. příčku s časem 15,763. Hned vzápětí se postavilo na start družstvo Bartovic, ale jejich výkony z prvních kol soutěže mají klesající tendenci, a tak čas 15,168 stačil jen na 8. příčku.

Po nich startující Plesná také příliš neoslnila a díky lehkému prostřiku a času 15,440 jim patřilo 13. místo. Pak se již na startu pohybovaly černočervené dresy a obhájci ligového titulu dál mohli pokračovat ve své spanilé jízdě. První terč s časem13,56, škoda druhého terče, kde již byl čas horší a měl hodnotu 14,268. Pak se postavil na start Petřvaldík a vysoký prostřik jim zajistil sedmé místo - 15,076. První body dovezla Košatka za 9. místo, které si vydobyla časem 15,233. Jejich první teč byl však výrazně lepší. Čas 14,304 by je posunul ještě výše.

Také Bartovice C se nemusely za svůj výkon stydět i bez své opory na koši, neboť ten neměl v Kozmicích zastoupení, si krásným útokem vydobyly 6. místo (14,770), a mohly tak Bartovicím trochu spravit náladu. Velmi vyrovnanou sezonu mají zatím Marklovice, které svými časy balancují na hranici 15 sekund. Ty se umístily na 10. místě. Krásným útokem se prezentovalo Lubno. Výsledný čas 14,009 dával tušit, že Lubno bude na bedně a dokonce by to mohlo stačit na nejvyšší příčku, což se také stalo skutečností. Další změny průběžného pořadí na horních pozicích proběhly až ke konci startovního pole.

Hasiči z Písečné ukázali, že se jim letos daří, a první místo Lubna bylo v ohrožení. Časem 14,069 však na první příčku nedosáhli, jen o chlup skončili druzí. Ženská kategorie byla zahájena družstvem z Bartovic a to nasadilo laťku vysoko časem 17,845. Všech následujících devět družstev tento čas nebylo schopno překonat, a tak si závodnice z Bartovic zajistily první letošní vítězství. Druhá Stará Ves sice mohla s přehledem Bartovice porazit, ale díky více než sekundovému rozdílu terčů brala až druhé místo. Třetí Jistebník snad konečně našel recept proti vysokým prostřikům a snad se holkám bude blýskat na lepší časy. Jejich výsledný čas byl 18,627. Kojkovicím k výkonu Jistebníku příliš nechybělo, ale čas 18,688 znamenal až 4. příčku. Poslední čas pod dvacet sekund zajely Rychaltice.