Havrlant pošesté vyhrál badminton

Opava - Celoroční sportovní seriál Sporttour ukrojil o víkendu další porci z koláče soutěží. Na řadu přišel jedenáctý ročník badmintonového turnaje.

2.4.2008

Ilustrační foto.Foto: František Stýblo

Do bojů zasáhla v tělocvičně Základní školy Otická třicítka vyznavačů této hry. Mezi velké favority se řadila Jindřiška Kadlecová s Tomášem Havrlantem. Ten vyhrál suverénně základní část, jenomže potom narazil na první vážnější překážku v boji o přímý postup do semifinále, kterou byl Jan Šrajer. Zápas pozdější vítěz zvládl a Šrajera zdolal 14:9 a 14:12.

V boji o postup do finále ho pak čekal Jan Ticháček. „Tomu se podařilo favoritovi dokonce vzít set,“ uvedl organizátor Sporttouru Arnošt Pavelek.

Ve finále narazil Havrlant na Jaroslava Schwana. „Finále se stalo jasnou záležitostí Tomáše, který měl vývoj zápasu pevně ve svých rukou,“ poznamenal Pavelek. Vyhrál 14:9 a 14:1 a stal se badmintonovým králem pošesté za sebou.

Předtím ovšem sváděli Schwan, Ticháček a Šrajer velké bitvy mezi sebou o postup vzhůru finálovým pavoukem. Jaroslav Schwan porazil Jana Ticháčka v boji o přímý postup do semifinále nejtěsnějším možným rozdílem 13:14, 14:11 a 14:13, pak zdolal Jana Šrajera po boji větším, než napovídá výsledek - dvakrát 14:8. Ticháček byl nakonec spokojen i s třetím místem, když porazil unaveného Šrajera v zápase o bronz 8:11, 11:5, 11:6.

Ženské devítce bezkonkurenčně kralovaly Eliška Königová s Jindřiškou Kadlecovou. Po jasných vítězstvích se všemi soupeřkami se utkaly ve finále, v němž zopakovala Kadlecová loňský výkon a vyhrála 14:11, 14:6. Také Michaela Pavelková s Věrou Ryplovou převyšovaly zbytek pole, v boji o třetí místo vyhrála Pavelková 11:9 a 11:6, páté místo si odnesla Hana Stečková. Tým D.D.T. zcela jasně převálcoval soupeře a upevnil celkové vedení před kolektivem MASH 4077, který byl druhý i v této soutěži.

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.