Vyhrát základní část má jednu podstatnou výhodu. A sice, vítěz může uspořádat turnaj play off na vlastním hřišti. Proto se hřiště Hliník na Staré silnici v Opavě mohlo připravit na veledůležitou akci.

Do slezské metropole ovšem o minulém víkendu vůbec nedorazila dvojice mužstev – béčko Kunovic a také Luhačovice. Kvůli absenci dvou týmů se musel měnit rozpis zápasů. Nejprve v nervy drásajícím utkání na sebe narazily Havířov a Brno. Skóre se přelévalo, ale těsné vítězství 14:13 nakonec uhájil prvně jmenovaný celek.

Havířovští poté nastoupili proti Lednici, jenže ta je ze hřiště úplně vymazala a postoupila do rozhodujícího utkání s domácím výběrem. Slezané byli poznamenáni absencí několika hráčů základní sestavy. V prvním inningu dominovala opavská obrana. Důležité bylo to, co se dělo potom.

Po pečlivém startu Pavla Kasperčíka, vynikajícím slapu slovenské posily Dušana Borbélyho a tvrdém odpalu Radima Schlingra šla Opava do dvoubodového vedení. Lednici se sice povedlo snížit, jenže tlak Opaváků donutil Jihomoravany k chybám v defenzívě. Stěžejní zápas soutěže rozhodl nejzkušenější hráč domácích – bývalý reprezentant Zdeněk Mateřanka. Zaznamenal grand slam a utkání se už dohrálo v režii Hitu.

Nakonec bylo ukončeno už po páté směně. Opava zvítězila přesvědčivě 11:1 a nominovala se do kvalifikace o druhou ligu.

„Náš tým se po sedmi letech vrátil do čela Moravské ligy. V celém průběhu soutěže přitom nebyl poražen. Doufám, že se nám podaří postoupit. Kvalifikace se uskuteční mezi druhým a třetím říjnem v Kostelci nad Orlicí,“ komentovala opora a předseda opavských softbalistů Zdeněk Mateřanka.

Pokud chcete do softbalového dění v Opavě promluvit i vy, není problém. TJ Hit totiž hledá nové hráče všech věkových kategorií. Je možno navštívit tréninky, jež probíhají každé úterý a čtvrtek od 17.00 ve sportovním areálu Hliník, nacházející se na Staré silnici v Opavě.

Více informací naleznete i na internetových stránkách: www.softballopava.cz.