Drásov - Hlučín 1:3 (-17, 22, -12, -24)

Byť Drásov patří k předním týmům soutěže, vstoupili Hlučínští do utkání bez respektu. „Soupeře se nám podařilo eliminovat servisem, lehce jsme se ujali vedení a celou první sadu vyhráli,“ řekl hrající kouč Hlučína Miroslav Kvapil.

„Možná nás lehký začátek uspokojil, a to se projevilo na průběhu druhého dějství, poznamenal trenér. Jenomže na řadu přišel třetí set, a ten se stal exhibicí Hlučína. Domácí si museli připadat jako na kolotoči.

„My už jsme se začali zlepšovat na konci druhé sady, avšak do zdárného konce jsme ji ještě nedotáhli. Třetí set byl naší labutí písní. Podařilo se nám pak zvládnout i ten čtvrtý,“ mnul si spokojeně ruce Miroslav Kvapil.

Sestava Hlučína: Kvapil, Scheffczik, Boček, Jaborský, Balarin, Hladiš, libero Gajda – Karčmář, Harazim, Večeřa

Drásov - Hlučín 1:3 (14, -23, -20, -24)

Druhý zápas nezačal pro Hlučín dobře. „Nedokázali jsme zareagovat na servis domácích, a ti si vypracovali velmi slušný náskok,“ krčil rameny Kvapil. Tomu ale vyšlo střídání. Do hry se dostal nahrávač Balarin a výkon Hlučína šel nahoru.

Slezané otočili výsledek ve svůj prospěch. Ve čtvrté sadě ale vedl Drásov 24:21. Nakonec ale na vítězství nedosáhl. Martin Harazim několikrát zablokoval útočícího hráče a po skvělém servisu Bočka slavil Hlučín druhé cenné vítězství.

„Naše výkony jdou zápas od zápasu nahoru. Kluky musím pochválit za výborný výkon. Věřím, že ani v Palkovicích nezklameme,“ uzavřel trenér Kvapil.

Sestava Hlučína: Večeřa, Scheffczik, Boček, Kvapil, Karčmář, Hladiš, libero Gajda – Balarin, Jaborský, Harazim