Holubice s exbrněnským univerzálem Tomášem Paulem v sestavě už v prvním utkání jasně naznačila, že o body se dělit rozhodně nechce. V prvním setu si domácí borci vypracovali sedmibodový náskok – 13:6. „Nám se podařilo náskok stáhnout, bohužel poté jsme vyrobili zbytečnou ztrátu, a to rozhodlo,“ pronesl smutně hrající kouč Hlučína Miroslav Kvapil.

Druhý i třetí set přinesl vyrovnanou bitvu, nicméně do vítězného konce ji vždy dotáhla Holubice. „Hráli opravdu dobře. V poli byli bezchybní, hlavně Tomáš Paul nepokazil jediný balon, navíc měl servis, který nám dělal velké problémy,“ přiznal Kvapil.

Holubice - Hlučín 3:0 (21, 25, 23)
Hlučín: Balarin, Hladiš, Kvapil, Dědoch, Boček, Jaborský, libero Míka – Scheffczik, Kačmář, Skoták

Pro druhé utkání sáhl Miroslav Kvapil ke změnám v sestavě. Na smeč poslal možná pro někoho nečekaně bývalého blokaře, nyní účko Petra Scheffczika. „Zařazením Petra na smeč jsme vsadili na hrubou sílu, podle mě to nebyl špatný tah,“ poznamenal Kvapil.

Hlučín první sadu nakonec dotáhl do vítězného konce. Slezané vedli 24:22. „V koncovce jsme se ale trápili, nechali jsme domácí vrátit se do hry, naštěstí závěr nám vyšel,“ pokračoval hrající trenér Hlučína. Jenomže další dvě sady hostům vůbec nevyšly. „Byla to drsná splachovačka,“ kroutil hlavou Kvapil.

„I když jsme dvě sady jasně ztratili, kluci přesto dokázali myslet pozitivně, a do utkání se vrátit. Zvýšenou bojovností se nám podařilo vyhrát čtvrtý set,“ podotkl trenér. Jenomže zkrácená hra Opavě vůbec nevyšla. Za stavu 4:3 šel na servis Paul a Holubice rázem vedla 10:3.

„Vyhráli zaslouženě, v některých fázích zápasu měli štěstí, ale nutno říci, že mu šli naproti,“ uzavřel Miroslav Kvapil.

V sobotu se Hlučín poprvé v sezoně představí na domácí palubovce, kde od 10 hodin hostí v dvojzápase Sokol Drásov.

Holubice - Hlučín 3:2 (-25, 14, 12, -24, 6)
Hlučín: Kačmář, Hladiš, Skoták, Dědoch, Scheffczik, Večeřa, libero Míka – Jaborský, Kvapil, Boček, Balarin