Opava šla do utkání po delší pauzy, když někteří její hráči prošli covidem. Začátek je příliš nevyšel a na ukazateli skóre svítil stav 2:13. Stačila ale chvilka a vše bylo jinak. Na palubovku vyběhl Martin Gniadek, který si během chvilky připsal do statistik jedenáct bodů. „Začátek jsme měli špatný, pak jsem nastoupil a rázem se vše změnilo,“ pousmál se Gniadek, vzápětí ale zvážněl: „Nemyslím si, že v našem týmu jsou nějací kluci, co by hned panikařili. Hráli jsme Ligu mistrů, kde takové začátky byly na denním pořádku. Proto abychom mohli vyhrávat, jsme museli něco prohrát, to se stávalo během Ligy mistrů. Nyní když přijde takováto nepovedená šňůra, tak nepanikaříme a hrajeme dál.“

Slezané šli do zápasu po delší pauze zaviněné covidem. „Každé utkání po pauze je těžké, my jsme měli problém trénovat pět na pět, protože jsme se střídali na marodce. Hrálo nám ale do karet, že Děčín hrál ve středu zápas na Nové huti. V Ostravě se hrálo až dokonce, stálo je to síly,“ poznamenal třicetiletý pivot.

Martin Gniadek sám covid prodělal. „Stále mám ještě ucpaný nos, viděl bych to teď na těžší rýmu. Jsem ale rád, že už jsem zpátky ve společnosti, protože ta izolace od lidí je hrozná,“ vydechla si opavská opora. V karanténě strávil deset dnů. „Přesně jak říká zákon. Návrat byl bolestivý, dva týdny bez tréninku byly znát,“ přiznal Gniadek. „Nyní potřebujeme dostat rychle některé hráče do rotace a tréninku, aby to dávalo smysl,“ zakončil.