Republikový šampionát v požárním sportu hostil stadion přerovského Spartaku. Do závěrečných bojů se probojovali vítězové krajských kol, tedy včetně hněvošického týmu.

Jak se nakonec ukázalo, mistrovství bylo jedno z nejkvalitnějších v celé historii. Dokazují to tři změny v tabulkách rekordů. Po pátečních trénincích a slavnostním zahájení na náměstí se už všichni těšili na sobotní ráno, kdy začne samotná soutěž.

První disciplínou byl běh na 100 m přes překážky. Muži z Hněvošic běhali skvěle. Součet šesti časů znamenal čas 98,66 a první místo po této disciplíně. Ženy z Hněvošic zaběhly čas 121,99 a po první disciplíně okupovaly 12. místo.

Odpoledne přišly na řadu štafety 4 x 100 m. První štafeta mužů zaběhla své maximum a dosáhla času 60,77. Druhé štafetě, na kterou se hodně spoléhalo, se však nedařilo a po drobných chybičkách dosáhla čas 59,73. Tento čas znamenal 5. místo v této disciplíně a celkově po dvou disciplínách klesli na celkové 2. místo.

Ženský tým v první štafetě zaběhl čas 74,47 a také spoléhal na běh druhé štafety. Tu zvládly v sedmém nejlepším čase a trenér Kubela nešetřil chválou a nadšením. Jeho tým se posunul na celkovou desátou pozici.

V neděli čekala na aktéry mistrovství královská disciplína – požární útok. Jako první na start šli muži z Hněvošic. Po pátečních trénincích si hodně věřili, a to se v reálu také potvrdilo. Jejich představení bylo bezchybné. Jaké ale bylo překvapení, když se zjistilo, že nešla časomíra. Muži museli svůj pokus opakovat. Všichni s napětím čekali na jejich čas, protože ten rozhodoval o pořadí na prvních pěti místech.

Nervozita, chlad a mrholení, to vše mělo vliv na celkový čas . Ten byl 28,59 a znamenal třetí nejlepší útok. Bohužel těch devětapadesát setin rozhodlo o tom, že muži z Hněvošic nebudou první, ale bronzoví.

Ženy se na svůj útok pečlivě připravovaly a čekal se dobrý čas, ten se nakonec zastavil na hodnotě 29,56 a posunul ženy na 10. místo v útocích. V celkovém hodnocení se posunuly o místo nahoru a zopakovaly svůj výkon z před dvěma lety z Litomyšle.