Místní trať je dobře známá svým sedm a půl metrovým převýšením za rozdělovačem. Tento fakt vyžaduje nejen rychlost proudařů před terči, ale také trpělivost strojníků ovládajících plyn. Nesmí totiž dojít k tomu, aby strojník proudaře takzvaně nezalil a ti stihli natáhnout své vedení co nejvýš. Také to jsou nástrahy, se kterými se musí potýkat účastníci závodu. Soutěže se zúčastnilo devětadvacet mužských a jedenáct ženských družstev, což je rekord na této soutěži.

V mužské kategorii místa na bedně obsadili favorité. Zvítězily Bolatice s výborným časem 17,10 sekund, který zde patří k nejlepším v historii vůbec. Druhé místo obsadili muži z Velkých Hoštic se slušným časem 17,60 sekund a třetí místo vybojovaly Neplachovice. Ty zdolaly trať v čase 18,21 sekund, a udržely se tak na čele průběžného pořadí Moravskoslezského poháru, ale již jen s tříbodovým náskokem na nepříjemně dotírající Bolatice.

V ženské kategorii se naopak favoritkám příliš nedařilo. Domácí družstvo a rovněž ženy z Borové nepředvedly nikterak oslnivé výkony, a tak vítězství zaslouženě putuje do Michálkovic. Ty proletěly tratí v čase 23,91 sekund. Druhé skončily ženy ze Svobody a třetí ženy ze Štěpánkovic. Moravskoslezský pohár pokračuje již tento víkend dalšími dvěma koly.

V sobotu v Ostravě Pustkovci na místním hřišti startuje závod v jedenáct hodin dopoledne a v neděli v hasičském areálu v Neplachovicích od desíti hodin. Obě soutěže jsou navíc zařazeny do nejprestižnějšího seriálu hasičských soutěží v republice, a to do Velkopopovický kozel Extraligy ČR v požárním útoku. Na obou soutěžích již také potvrdila svou účast nejlepší družstva z celé republiky. Dá se očekávat, že se pořadatelé budou snažit připravit své tratě co nejlépe, a diváci tak budou zcela jistě svědky špičkových výkonů v mužské i ženské kategorii.