Letohrad vers. SHC Opava 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Utkání odstartovalo ve vysokém tempu, domácí výborně napadali a nedávali Slezanům příliš prostoru. Po jedné z chybných rozehrávek také po zásluze Letohrad otevřel skóre, když se individuálně prosadil Kubeš. Netrvalo však dlouho a po několika nesmělých pokusech Opavských přišlo šťastné vyrovnání z hole Vehovského. Po první přestávce domácí ještě zvýšili obrátky a výsledkem byla druhá branka v Klepačově síti, trefil se Košťál. I Opava měla výhodu přesilovky, dokonce dvojnásobné, ale příliš se jí nevyvedla. Vyrovnání přišlo až ve třetí třetině, kdy se prosadil znovu Vehovský, který svou střelu otřel o nohu bránícího hráče a Juráček v bráně domácích byl bezmocný.

Euforie z vyrovnání ale neměla dlouhého trvání, protože hned po minutě se v přesilovce prosadil Večerník a chvíli po něm i Baier. Z tohoto šoku se již Opava nevzpamatovala, navíc pojistku přidal po hezké akci Furik, a stanovil tak konečné skóre na 5:2. „Utkání nám příliš nevyšlo, především při hře v defenzivě jsme hořeli, neustále nás přečíslovali, brankář Klepač sám na vše nemohl stačit,“ uvedl útočník Adam Fischer a dodal: „Rozhodly rychlé dva góly v poslední třetině, při troše štěstí jsme si mohli odvézt i bod, ale dnes jsme opravdu nehráli dobře.“

Branky Opavy: Vehovský 2 Opava: Klepač – Christ, Matěják, Přibyla, Vehovský, Vladař – Kučera, Hanel, Porubčanský, Zbořil, Führich – Schreiber (25. Tesař), Raab, Pavela, Fischer (16. Minařík), Hendrych

SHC Opava vers. Intevo Karviná 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

V domácí premiéře čekal na Opavu velmi atraktivní soupeř z nedaleké Karviné, která zatím v lize příjemně překvapovala. Od úvodních minut bylo vidět nasazení ze strany domácích, kteří po určitých změnách v sestavě hráli oproti pátku jako vyměnění. Karviná ohrožovala svého odchovance Klepače v bráně Statku pouze sporadicky z dálky a v přesilových hrách, naopak jeho protějšek Pavlíček si musel připadat jako na kolotoči. Akce střídala akci a úvodní gól visel na vlásku. Nakonec jej dosáhl v přesilovce Vladař, který si počínal důrazně v brankovišti a zaslouženě dostal Opavu do vedení. „Byli jsme velmi nažhaveni, v derby se může stát cokoliv, proto jsme se neustále tlačili do zakončení, moc jsme chtěli vyhrát,“ uvedl střelec úvodní branky Dušan Vladař.

Ve druhé třetině tlak domácích gradoval. Nejprve zvýšil na dva nula dělovkou od modré Kučera, chvíli po něm zvýšil v signalizované výhodě znovu Vladař už na tři nula. A když v oslabení utekla dvojice Schreiber - Führich, dával druhý jmenovaný na 4:0 a zdálo se být rozhodnuto.Vposlední třetině se již jen dohrávalo, unavená Karviná se na žádný odpor nezmohla. Slezané v pohodě kontrolovali výsledek, ač je nepřesní rozhodčí i přes rozhodnutý stav neustále posílali do oslabení. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale dosáhli jsme ho jen díky výborné týmové práci a díky plnému nasazení, rozhodit nás nemohla ani smyšlená oslabení,“ zakončil s úsměvem Vladař.

Branky: Vladař - 2, Kučera, Führich Opava: Klepač – Christ, Šindlář, Vladař, Vehovský, Přibyla – Hanel, Kučera, Porubčanský (31. Minařík), Schreiber, Führich – Matěják, Raab, Pavela, Fischer (16. Zbořil), Hendrych.