„Začali jsme v tempu a během prvních minut jsme se dostávali do šancí," začal o zápase hovořit opavský brankář Jonáš Grufík. Nejblíže ke gólu měl po vyhraném buly Kříž, brankář Ehrenberger ale parádním zákrokem jeho pokus zlikvidoval. S přibývajícím časem se začali do hry dostávat i domácí. Pomohla jim k tomu i přesilovka a po střele Válka zazvonila spojnice tyče a břevna opavské branky.

Druhá třetina byla rozkouskována sérií vyloučení. Domácí výběr se díky přesilovkám dostával do tlaku, první branku dala ale Opava, když se prosadil Palcer. Radost Slezanů měla jepičí život. Po skryté střele Hynka bylo srovnáno. Ve 27. minutě otočil výsledek po vyhraném buly Dehl, a aby toho nebylo málo, do přestávky přidali domácí ještě jednu branku.

„O přestávce bylo v naší kabině slušné dusno. Doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost, protože některá vyloučení byla z kategorie zbytečných," poznamenal Jonáš Grufík. Do třetí části vstoupil loňský vítěz základní části jako vyměněný. Po akci Kříže snižoval Porubčanský a Opavští se nadechli.

V závěru sáhl trenér Jiří Christ ke hře bez brankáře a tento tah se rozhodl jako klíčový. V čase 44:35 se ve skrumáži nejlépe zorientoval David Kříž a vyrovnávací brankou poslal oba týmy do samostatných střílení.

„Tato disciplína je už loterií, štěstí se nakonec usmálo na soupeře," pokrčil rameny opavský gólman, zápas ve čtvrté sérii rozhodl dlouhou kličkou Hruška. „Doplatili jsme na naši největší slabinu, kterou je nedisciplinovanost. Hrát šestnáct minut v oslabení je opravdu moc. V krizových momentech jsme ale ukázali, že máme srdíčko, a podařilo se nám vymazat dvougólové manko," uzavřel Jonáš Grufík.

TJ Lokomotiva Česká Třebová - SHC Opava 4:3 ss (0:0, 3:1, 0:2)
Branky: 21. Hynek, 27. Dehl, 28. Švec, rozhodující střílení Hruška - 18. Palcer, 34. Porubčanský, 45. Kříž
Opava: Grufík- Staníček, Šindlář, Christ, Sukeník, Smuda, Marek, Mareta - Přibyla, Přikryl, Vladař - Kříž, Palcer, Porubčanský - Zavřel, Kovalčík, Pracný. Trenér Jiří Christ