Horší začátek zápasu si Slezané v Liticích ani nemohli představit. Už v páté vteřině zápasu míček proskočil brankáři Jonáši Grufíkovi mezi jeho betony a domácí vedli. Jednalo se přitom o nejrychleji inkasovaný gól v historii opavského klubu.

Už ve čtvrté minutě ovšem bylo vyrovnáno. Patrik Málik svou přihrávkou našel Palcera a trefil se do poloodkryté brány. „Během první třetiny jsme byli lepším týmem, hráči Litic se jen horko těžko dostávali z obranného pásma," komentoval gólman SHC Jonáš Grufík.

Úvod druhé třetiny jeho týmu vyšel. Hostující výběr hrál dvě přesilovky a prosadil se až v té druhé, když Vladař poslal míček Přikrylovi, jenž doklepával do prázdné. Netrvalo dlouho a Vladař se z nahrávače etabloval do role střelce a ranou do horního růžku nedal litickému gólmanovi šanci.

„Třetí perioda ovšem byla ve znamení domácích, kteří dokázali rychle snížit a začali nás tlačit v našem pásmu. Pomohlo tomu naše další vyloučení, díky čemuž to před brankou začínalo vřít," pokračoval dále Jonáš Grufík.

Slezané byli všude později a šlo naopak o celek Plzně, kterému se vedlo lépe v kombinaci. Největší možnosti ke skórování si vytvořil kapitán Litic, jenž měl před Grufíkem tři dorážky, opavský brankář však všechny lapil. Juroško pak sice snížil na rozdíl jediné branky, ale Litice i přes vlastní powerplay další gól nepřidaly.

„Ubojované vítězství 3:2 se soupeřem, který bojoval do poslední chvíle, je o to cennější, protože jsme dokázali zápas otočit," doplnil brankář Slezanů.

HBC Plzeň Litice - SHC Opava 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 1. Hoffmeister, 36. Juroško - 4. Palcer (Patrik Málik), 21. Přikryl (Vladař), 23. Vladař (Přibyla)

Po výhře nad Liticemi se Opava vydala do nedaleké Třemošné. Vzhledem k tomu, že její protivník prohrál s Českou Třebovou, hosté nevěděli, co mohou od utkání čekat. Začali proto hrát aktivně a zásluhou Přibyly se dostali do několika slibných šancí. Míček mu však vždy přeskočil hokejku a v další velké příležitosti neuspěl ani Patrik Málik.

Skóre se měnilo až ve druhé třetině. Opava dostala soupeře pod tlak, přestože se jí nevedlo v přesilových hrách. Obrana Západočechů povolila až v devětadvacáté minutě, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil Porubčanský.

„Třetí třetina pokračovala v naší režii, dokázali jsme víc chodit před brankáře Jáska, ale uklidňující gól nepřišel ani po šancích Palcera, Zavřela či Staníčka. Po výměně stran dostali šanci v přesilovce také domácí, ale paradoxně v ní utekl Přibyla, nerozmýšlel se a vystřelil do horního rohu Jáskovy svatyně," komentoval Jonáš Grufík.

TJ Tatran Třemešná - SHC Opava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 29. Porubčanský (Patrik Málik), 41. Přibyla.
Opava: Grufík, Schreier - Christ, Marek, Pavel Málik, Šindlář, Capinský, Staníček, Mareta, Vladař, Přikryl, Přibyla, Palcer, Porubčanský, Patrik Málik, Zavřel, Holuša, Schindler, Soukeník. Trenér: Jiří Christ