„Očekávali jsme vyrovnaný zápas. My jsme ale k němu přistoupili zodpovědně," pronesl úvodem brankář Jonáš Grufík. Opava se snažila vyvíjet aktivitu od prvních minut a brankář Ehrenberg si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Východočeši se před domácí branku příliš často nedostávali.

„Měli jsme dobrý pohyb. Kluci přede mnou hráli dobře, soupeř si šance nevytvářel," chválil spoluhráče domácí gólman.

První třetina branky nepřinesla. „O přestávce měl směrem k nám trenér Christ dlouhou řeč. Jak se ukázalo, jeho projev přinesl ovoce," usmál se Grufík. Hned po minutě hry si vyměnili míček Palcer s Porubčanským a prvně jmenovaný střelou po zemi otevřel skóre.

O pět mnut později uvolnil Christ Vladaře a ten poslal Opavské do dvougólového trháku.

Druhou část zakončili Opavští vyloučením Christa, nabídnutou přesilovku ale Lokomotiva nevyužila. Následně se trefil do poloodkryté branky Porubčanský a bylo rozhodnuto.

„Dnešní výkon bych zhodnotil pozitivně. Dobře jsme utkání ubránili a soupeře téměř k ničemu nepustili. Vepředu máme ale stále problém s efektivností střelby, i když dneska musím pochválit brankáře Ehrenbergera, který předvedl skvělý výkon. Když se zaměříme na střelbu, tak to bude ještě lepší," shrnul celkově zápas Jonáš Grufík.

SHC Opava - TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:0 (0:0,2:0,1:0)
Branky: 17. Palcer (Porubčanský, Šindlář), 22. Vladař (Christ, Přikryl), 35. Porubčanský(Málik, Palcer)
Opava: Grufík, Schreier - Christ, Marek, Šindlář, Pavel Málik, Capinský, Staníček - Vladař, Přikryl, Přibyla - Palcer, Porubčanský, Patrik Málik - Sukeník, Zavřel, Holuša, Blažek, Schindler, Kovalčík. Trenér: Jiří Christ