Zápas byl zahájen minutou ticha za zesnulého trenéra starších žáků Petra Konečného. Jinak ale úvod utkání patřil hostům. Lokomotiva podnikla první akci, míček se odrazil k Švecovi, který jej dostrkal za záda brankáře Grufíka. „Rychlá branka nás zaskočila, ale naštěstí jsme brzy odpověděli," vydechl si opavský gólman Grufík.

Vyrovnání obstaral Marek a minutu nato už Slezané vedli, prosadil se Porubčanský. Domácích najednou bylo plné hřiště a Zavřel upravil na 3:1.

Na začátku druhé části se trefil Římský, pak se ale nechali Opaváci zbytečně vyloučit. „Naštěstí soupeř dvojnásobnou přesilovku nevyužil a do zápasu se nevrátil," poznamenal domácí útočník Jan Raděvič, který se do hry dostal jako náhradník. Vzápětí přidal pátou branku Římský a bylo rozhodnuto.

Pro třetí třetinu pozměnil domácí trenér Jiří Christ sestavu, posadil první útok a šanci dal mladíkům. Slezané na hřišti kralovali, měli šance a nakonec přidali ještě dvě branky.

„Utkání se nám povedlo. V úvodu jsme sice trošku zaspali, ale v dalším průběhu jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Musíme ale zapracovat na disciplíně, protože se stále necháme zbytečně vylučovat," řekl ještě k zápasu Jan Raděvič.

SHC Opava - TJ Lokomotiva Česká Třebová 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Marek (Zavřel), 7. Porubčanský (Palcer), 12. Zavřel(Mareta) 17., 30. a 32. Římský ( 2x Porubčanský, Palcer), 42. Raděvič (Volný, Christ) – 1. Švec
Opava: Grufík, Christ, Kříž, Vladař, Přikryl, Přibyla, Raděvič, Volný, Šindlář, Pavel Málik, Patrik Málik, Palcer, Římský, Porubčanský, Zavřel, Mareta, Staníček, Marek, Kovalčík, Sukeník, Smuda. Trenér: Jiří Christ