Nováček z Chlumce nad Cidlinou byl první neznámou pro opavský tým. „Nevěděli jsme, co můžeme od Chlumce čekat. Nezačali jsme moc dobře a soupeře jsme pouštěli do šancí," řekl úvodem útočník SHC Opava Patrik Málik.

Gólman Grufík svůj tým podržel. V 6. minutě byla k vidění akce první lajny, na jejímž konci byl Porubčanský. Ještě do první sirény přidali domácí druhou branku. V přesilovce se prosadil Palcer.

Druhá část začala pro Slezany dobře. Palcer původně zamýšlel přihrávat, ale nakonec míček po jeho zásahu skončil za zády dobře chytajícího Kycelta. „Po té brance jsme začali zbytečně faulovat, naštěstí soupeř nedokázal početní výhody využít," poznamenal Patrik Málik.

Ve třetí části vstřelili hosté gól naděje, když se po dorážce prosadil Horák. Jenomže radost Chlumce netrvala dlouho, po souhře Zavřela s Christem se trefil prvně jmenovaný a hosté padli definitivně do kolen.

„První třetina byla z naší strany slušná, hráli jsme disciplinovaně a díky naší aktivitě jsme si vytvořili přesilovky a dvě z nich jsme dokázali využít. Od druhé třetiny už to nebylo ono. Zbytečně jsme faulovali a tím dávali soupeři možnost přesilových her. Nepředvedli jsme úplně ideální výkon, ale nakonec jsme zápas zvládli a vyhráli jsme 4:2," shrnul sobotní dění Patrik Málik.

SHC Opava - HBC Chlumec nad Cidlinou 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 6. Porubčanský (Palcer, Patrik Málik), 13. Palcer (Pavel Málik, Patrik Málik), 16. Palcer (Porubčanský, Šindlář), 41. Zavřel (Christ) - 38. Horák (Černý, Skřivánek) 44. Skřivánek
Opava: Grufík - Šindlář, Pavel Málik, Palcer, Porubčanský, Patrik Málik, Christ, Marek, Vladař, Přikryl, Zavřel, Staníček, Capinský, Smuda - Sukeník, Mareta, Brunovský, Holuša, Schindler, Blažek, Volný. Trenér: Jiří Christ

O den později nastoupila Opava proti přeloučským Jestřábům. „Soupeř přijel na utkání jen s třinácti hráči, ale na jeho výkonu to nebylo znát," vypozoroval opavský gólman Jonáš Grufík.

Slezané měli parádní vstup do zápasu, hned po třech minutách prostřelil Bryknera v brance Marek. „Měli jsme po celou první třetinu míček častěji na svých hokejkách a podařilo se nám do přestávky vstřelit ještě jeden gól a to bylo důležité," podotkla brankářská jednička SHC. Autorem gólu byl Sukeník.

Ve druhé třetině se již hosté dostávali více do hry a hrozili z každé pozice. Jenomže Grufík byl připraven, a dal tak zapomenout na včerejší hrubky ze zápasu s Chlumcem. Jediný gól druhé třetiny přinesla sehraná přesilovková hra, kde si míček vyměnili Christ s Markem a kdy druhý jmenovaný servíroval přihrávku na Přikryla, který vsítil pomyslné ''housličky'' Bryknerovi.

„Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali a žádné drama nepřipustili. Vstup do sezony je důležitý, těchto šest bodů se určitě počítá," uzavřel Jonáš Grufík.

SHC Opava - HC Jestřábi Přelouč 3:0 (2:0,1:0,0:0)
Branky: 3. Marek (Vladař), 10. Sukeník (Kovalčík), 27. Přikryl (Marek, Christ)
Opava: Grufík - Šindlář, Pavel Málik, Palcer, Porubčanský, Patrik Málik, Christ, Marek, Vladař, Přikryl, Zavřel - Staníček, Capinský, Smuda, Sukeník, Mareta - Kovalčík, Holuša, Schindler, Kapusňák, Volný. Trenér: Jiří Christ