„Přijel k nám jeden z velkých favoritů soutěže, očekával se tuhý boj. To se také potvrdilo," poznamenal gólman SHC Opava Jonáš Grufík. Hosté si vypracovali první velkou šanci zápasu, opavský strážce svatyně odolal, následovala přesilovka domácích bez gólového efektu.

Když už to vypadalo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, vystřihl Palcer pohlednou individuální akci, kterou okořenil gólem.

Druhá část zápasu nezačala pro domácí zrovna idylicky. Nejdříve se zranil Marek, který si nešťastně poranil rameno. „Od toho okamžiku se na hřišti přitvrdilo, z čehož pramenily přesilové hry," pokračoval Jonáš Grufík. Z jedné početné výhody Jihlava vyrovnala.

Do třetí třetiny vstoupili Opavané aktivně, více běhali a dostávali se do šancí, jejich největším protivníkem byl ale gólman Humlíček. Ve 37. minutě se přece jen Slezané dočkali. Staníček vystřelil a Přibyla tečí poslal Opavu do vedení.

Jenomže radost z vedení trvala pouze tři minuty. Grufík kapituloval po střele Jobáka. Od tohoto okamžiku tempo opadlo a oba týmy jakoby už vyhlížely samostatná střílení.

V první sérii se ani jeden ze střelců neprosadil, ve druhé získal Opavě vedení Christ, za Vysočinu srovnával Fiala, pak kralovali gólmani, rozhodla až pátá série, ve které slavil úspěch backhand Fialy.

„Do zápasu jsme vstoupili poměrně aktivně a po první třetině jsme byli v jednobrankovém vedení. Poté přišla opět druhá třetina a s ní i zbytečné útočné fauly. Jihlava využila přesilovku a vyrovnala. Ve třetí třetině jsme se opět dostali do vedení, ale neudrželi jsme ho a zápas skončil nerozhodně.

Jihlava měla více štěstí a v nájezdech získala bod navíc. Myslím si, že ve hře 5 na 5 jsme byli o trošku lepší a do příště se opět musíme vyvarovat faulů a hře v oslabení," okomentoval nedělní duel opavský útočník Patrik Málík.

SHC Opava - SK Jihlava 2:3 ss (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Palcer (Porubčanský, Pavel Málik) 37. Přibyla (Staníček) - 23. Vilímek (Jobák, Brázda), 40. Jobák (Brázda), rozhodující samostatné střílení Fiala
Opava: Grufík - Christ, Marek, Šindlář, Pavel Málík, Staníček, Capinský, Smuda - Palcer, Porubčanský, Patrik - Málík Přibyla, Vladař, Přikryl - Zavřel, Kovalčík, Mareta - Schindler, Raděvič, Holuša, Volný. Trenér: Jiří Christ