Skóre se měnilo už po sedmačtyřiceti vteřinách. Římský vyhrál buly na Porubčanského a jeho ukázková rána poslala Opavu do vedení. V 10. minutě nahrával Přikryl Přibylovi a ten se ranou z mezikruží nemýlil – 2:0. O šestnáct vteřin později švihl míčkem po brance Šindlář a domácí vedli už 3:0.

Ve druhé třetině se nechal za zbytečný faul vyloučit Palcer, hned na to ho doplnil Marek. „Zbytečně jsem fauloval loktem," omlouval se Vojtěch Palcer. „Tohle dvojnásobné oslabení nás stálo spoustu sil, ale naštěstí jsme neinkasovali, podržel nás brankář Grufík," dodal Palcer. Prostřední část branku nepřinesla.

Ve 32. minutě našel Mareta volného Zavřela a bylo to 4:0. Opava se dostávala do šancí a hlavně do obrovského tlaku, který hosté řešili fauly. Jeden takový přišel v 37. minutě. Nespěšný tvrdě narazil Raděviče zezadu na mantinel a za tento zákrok na mladého útočníka domácích byl vyloučen.

Slezané početní výhodu využili. Pavel Málik našel na levém kruhu Šindláře, ten z první nahrál na pravý kruh volnému Palcerovi, který si stopl míček a střelou pod vyrážečku prostřelil gólmana. Opavští navýšili své vedení až na 7:0.

Poslední slovo měli ale hosté, radost z vychytané nuly zkazil brankáři Grufikovi čtyřicet vteřin před koncem Grubhoffer. „Do zápasu jsme nastoupili dobře a po první třetině jsme vedli 3:0, což nás až moc uklidnilo. Ve druhé části jsme přestali hrát a nechali se opět vylučovat. Hráli jsme většinu třetiny v oslabení. Naštěstí jsme to zvládli a ve třetí části potvrdili naši dominantnost," shrnul Patrik Málik.

SHC Opava - SK Kometa Polička 7:1 (3:0, 0:0, 4:1)
Branky: 1. Porubčanský (Římský), 10. Přibyla (Přikryl), 10. Šindlář (Patrik Málik), 33. Zavřel (Mareta), 37. Palcer (Pavel Málik, Šindlář), 43. Sukeník (Staníček), 45. Málik Patrik (Porubčanský, Palcer) – 45. Grubhoffer (Prchal, Štefka)
Opava: Grufík – Christ, Marek, Vladař, Přikryl, Přibyla – Šindlář, Pavel Málik, Patrik Málik, Palcer, Porubčanský – Mareta, Staníček, Zavřel, Raděvič, Volný, Římský, Sukeník, Smuda. Trenér: Jiří Christ