„Jeden horší výkon střídá druhý. Nedělní zápas nebyl v tomto směru výjimkou," povzdechl si opavský obránce Zdeněk Capinský.

Polička dorazila do Slezska v deseti hráčích, nicméně od prvních minut pořádně zaměstnávala brankáře Grufíka, ten odolával do osmé minuty, ve které podcenil nahození Tobiáše 0:1. „Po této brance jsme přidali, vytvořili jsme si převahu, kterou jsme korunovali brankou," podotkl Capinský. Po buly se trefil Lukáš Přibyla.

Na řadu přišla druhá třetina, která se domácím vůbec nepovedla. „Vše začalo naším vyloučením, soupeř se dostal do šancí," pokračoval opavský zadák. Následně si vybral slabší chvilku brankář Grufík, který do konce třetiny ještě dvakrát inkasoval. „V kabině jsme dostali pořádně vyčiněno, ale na výsledku se nic nezměnilo.

Polička utkání zvládala a zaslouženě si odvezla tři body," konstatoval posmutněle Zdeněk Capinský.

„Chtěli jsme tři body, nemáme ani jeden. V první třetině to ještě šlo, ve druhé jsme doplatili na zbytečná vyloučení. Chybí nám pohoda, nehrajeme jako tým, máme problém si vypracovat nějakou šanci," zakončil opavský obránce. Po týdenní pauze čeká na Slezany výjezd do Teplic a Mostu.

SHC Opava - HBC KOMETA Polička 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 13. Přibyla (Přikryl) - 8. a 30. Tobiáš, 22. Hubáček 30. D. Hejtmánek (J. Hejtmánek)
Opava: Grufík - Christ, Málik, Vladař, Palcer, Přikryl - Šindlář, Capinský, Zavřel, Přibyla, Porubčanský - Staníček, Sukeník, Smuda, Raděvič, Brunovský - Kapustňák, Holuša, Schindler. Trenér Jiří Christ