Více než se soupeřem bojovaly oba týmy samy se sebou. „Chladné počasí bylo nepříjemné. Hrálo se docela v pomalém tempu," prozradil opavský gólman Jonáš Grufík.

První velkou šanci měli Východočeši, kterým se naskytla dvojnásobná přesilovka. „Soupeř nás v jednu chvíli zamkl v našem obranném pásmu, ale následný závar jsme přečkali bez úhony," pokračoval mladý brankář Opavy.

Hosté také během první třetiny vystrčili růžky. Na gólmana Černického se řítil osamocený Přibyla. Zkušený útočník mířil mezi betony, ale míček do branky nedostal. První třetina tak skončila bez branek.

Ve druhé části se přece jenom tempo hry zvedlo. „Domácí celek začal nahazovat míčky a tím nás dostával pod tlak, my jsme se nechávali bohužel zbytečně vylučovat," hovořil o dalším průběhu utkání gólman SHC Opava. Branka ale nepadla.

Stejně tak na druhé straně, kde zazdil jasnou tutovku Sukeník.

Třetí část začala pro domácí výborně. Po šestnácti vteřinách se dostal před branku Čejgl a střelou do šibenice otevřel skóre. „Rychlá branka námi otřásla, chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa," přiznal Grufik.

Pět minut před koncem Opavští udeřili. Slovo si vzala trojice zkušených. Přibyla dostal míček od Přikryla, který nahrál Vladařovi, a hostující střelec důležitých branek se nemýlil 1:1.

„Vypracovali jsme si poté ještě převahu, ale gól se nám dát nepodařilo," pravil Grufík. Na řadu přišla samostatná střílení, ve kterých zařídil Svítkovu druhý bonusový gól Pitthard. „Remíza je zasloužená, samostatná střílení už jsou loterií, navíc v této disciplíně se nám letos nevede," uzavřel brankář .

HBC JTEKT Svítkov Stars - SHC Opava 2:1 ss (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Čejgl, rozhodující střílení Pitthard - 39. Vladař
Opava: Grufík- Christ, Kříž, Málik, Šindlář, Staníček, Mareta - Přibyla, Přikryl, Vladař - Zavřel, Porubčanský, Palcer - Staníček, Mareta, Sukeník Raděvič, Kovalčík. Trenér Jiří Christ