Jihlava – SHC Opava 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Jihlavští hokejbalisté vedou s přehledem první ligu a oslabená Opava měla být pro ně snadným soustem, ale nebyla. „Jihlavské jsme v úvodu nepustili do tlaku. Jeden z klíčových momentů utkání přišel v závěru první třetiny, kdy jsme ubránili dvojnásobné oslabení,“ řekl opavský útočník Dušan Vladař.

Ve druhé třetině vyšel favoritovi brek, ale výsledek 1:0 byl pro Opavu stále hratelný. Třetí část utkání přinesla nejdříve opavské vyrovnání z hole Přibyla, pak Jihlava dala vedoucí branku, avšak ta nebyla pro hru vysokou holí uznána. Když už to vypadalo, že dojde na nájezdy, vyhodil lobem Matěják míček, toho se zmocnil Přibyla a přehodil domácího brankáře.

„Odehráli jsme nejpovedenější zápas sezony. Před blížícím se play off je toto vítězství pro nás velkou motivací,“ usmíval se spokojený Vladař.

Branky Opavy: Přibyla 2
Opava: Grufik – Christ, Dziadkowiec, Přibyla, Přikryl, Vladař – Matěják, Šindlář, Porubčanský, Hendrych, Smuda – Palcer, Malík

Heřmanův Městec - SHC Opava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Druhý zápas nabídl zcela odlišný hokejbal. „Domácí se nikam netlačili, a my jsme se jim přizpůsobili, hře chybělo tempo,“ poznamenal Dušan Vladař. Slezany poslal do vedení v přesilovce Šindlář, ve druhé třetině už bylo vedení opavského výběru tříbrankové.

„Využili jsme tři přesilovky. Městec příliš odpor nekladl,“ dodal Vladař, který se také jednou zapsal mezi střelce. V neděli čeká opavský tým poslední utkání základní části na hřišti poslední Poruby, v případě vítězství ještě budou moci zaútočit na třetí příčku v tabulce.

Branky Opavy: Šindlář, Smuda, Christ, Vladař, Přibyla
Opava: Grufik – Christ, Dziadkowiec, Přibyla, Přikryl, Vladař – Matěják, Šindlář, Porubčanský, Hendrych, Smuda – Palcer, Malík