Český hokejbalový svaz ho nominoval během přípravy na další prvoligový duel s Dobřany, který jeho svěřenci absolvují už zítra. Mezi lety 2003 až 2006 trénoval dvacítku a na světových šampionátech s ní vybojoval stříbro a bronz. Před blížícími se pětašedesátými narozeninami si tak nadělil předčasný dárek v podobě návratu k reprezentaci.

„Nabídnuté příležitosti si velmi vážím a moc se těším na novou výzvu. Musím přiznat, že s týmem se prvně musím seznámit, protože ze svých nových svěřenců nikoho neznám. Je přede mnou hodně práce. Příští rok v červnu nás totiž čeká mistrovství Evropy a za dva roky se koná také mistrovství světa," uváděl na pravou míru Jiří Christ, který ovšem u reprezentační šestnáctky nebude působit jako jediný člen SHC Opava.

Funkci kustoda bude plnit útočník Vojtěch Palcer. Tato dvojice v příštích týdnech a měsících bude podstatně více pendlovat mezi Opavou a Prahou.

„Můj asistent je z Poličky, vedoucí mužstva zase z Rakovníka. Naštěstí jsem už v důchodu a na takové cestování budu mít čas. Starat se ovšem musím také o kluky v Opavě, stále totiž budu trénovat i je," upozorňoval současný kormidelník SHC na fakt, že v budoucnu nouzi o hokejbal rozhodně mít nebude.